Общество

Супрун рассказала, как отличать простуду от гриппа

9 января 2019 11:54

Об этом на своей странице в соцсети сообщила и.о министра здравоохранения Ульяна Супрун:

"Відчуваєте, що починаєте хворіти на застуду чи грип і не впевнені, як зупинити хворобу? Перш за все, варто звернути увагу на симптоми. Важливо вміти відрізняти стани, коли ваш організм зможе справитись з невеличкою допомогою та дистанційною консультацією лікаря, а коли обов’язково потрібно звернутись за оглядом до спеціаліста. Небезпека грипу або тяжкої застуди полягає в ускладненнях, які можуть вартувати навіть життя. Тому важливо вчасно розпізнати хворобу та розпочати необхідне лікування.

Центр громадського здоров'я МОЗ України підготували інфографіку як розпізнати симптоми застуди та грипу: https://goo.gl/N5no7x. Збережіть собі, аби краще розбиратися в симптомах та не зашкодити здоров’ю.

Початок хвороби
◾Звичайна застуда починається поступово. Ви можете відчувати слабкість або невисоку температуру протягом кількох днів.
◾Симптоми грипу розвиваються різко, майже миттєво, з високою температурою, болем в очах, ломотою у м’язах чи ознобом. Зазвичай ви чітко можете визначити, коли почалася хвороба.

Температура
◾Температура може підніматися, зазвичай залишається на рівні 37-37,5 градусів.
◾ Для грипу характерна висока температура — від 38 градусів і вище. Цей симптом проявляється вже з самого початку хвороби.

Прояви інтоксикації
◾Під час застуди найчастіше виникає відчуття слабкості та “розбитості”.
◾Ломота, озноб, головний та м’язовий біль супроводжують грип з самого початку хвороби.

Нежить
◾Майже завжди супроводжує застуду, з цього може починатися хвороба.
◾Не характерний для грипу симптом, хоча може виникнути на 2-3 день хвороби.

Кашель
◾Для застуди не дуже виражений, може виникнути разом з болем в горлі.
◾Характерна для грипу ознака. В цьому випадку кашель може викликати біль в грудині.

Біль у горлі
◾Для застуди дуже притаманний симптом, який має чітко виражений характер.
◾Для грипу не характерний, може з’явитися на 3-4 день хвороби.

Дискомфорт в очах
◾Під час застуди виникає не часто. Натомість може бути відчуття “піску” в очах, що характерно для аденовірусної інфекції.
◾Сльозотеча, почервоніння очей та світлобоязнь — характерні саме для грипу.

Задишка, відчуття нестачі повітря
◾Під час застуди може відчуватись полегшено як неможливість повноцінно дихати, але насамперед через закладеність носа.
◾Такий симптом під час грипу пов’язаний з дихальною недостатністю. Якщо відчуваєте його — потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Кілька основних правил, які ви маєте пам’ятати, якщо захворіли:

➡Звичайну застуду із легкими симптомами лікують лише постільним режимом і рясним питтям протягом 3-5 днів. Організм цілком може впоратись із вірусом сам.

➡Для лікування грипу або застуди, яка протікає з тяжкими симптомами, застосовують озельтамівір, занамівір та балоксавір, але лише після того, як їх випише лікар.

➡Препарати, що зменшують біль у горлі чи полегшують кашель — не мають жодної доказової ефективності у лікуванні цих симптомів, а просто ненадовго можуть полегшити стан.

➡Температуру дорослим потрібно знижувати лише коли вона більше 38,5 градусів. Для цього краще використовувати парацетамол чи ібупрофен та не перевищувати дозу цих ліків.

➡Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики виписують лише при бактеріальних хворобах, коли збудником захворювання є бактерії, наприклад, при бронхіті чи пневмонії. Але такі препарати призначають лише після аналізу крові та обстеження у лікаря.

➡Деякі симптоми є сигналами, що залишатися вдома небезпечно для життя. Негайно телефонуйте 103, якщо з’явились — задишка, висипи на шкірі, кровохаркання, синюшний відтінок шкіри, блювання та діарея, біль в грудях, зниження тиску, сповільнений пульс, аритмія, порушення свідомості чи судоми.

У будь-якому випадку проконсультуйтеся з вашим лікарем щодо симптомів. Він допоможе визначити подальший алгоритм дій".


ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling