Общество

Четыре года назад начался самый трагичный этап Революции Достоинства

18 февраля 2018 10:15

Чотири роки тому в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні - були заарештовані та зазнали тортур, повідомляє Главное з посиланням на Укрінформ.

Зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України.

Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з так званими "тітушками", грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи. Як наслідок, того дня на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 10 осіб, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 - тяжкі, 85 - середньої тяжкості.

Пізніше, у ніч на 19 лютого 2014 року, під виглядом проведення АТО, відбувся штурм Майдану, захоплення і підпал будівлі Федерації профспілок України. У результаті протистоянь того дня загинуло 16 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам, з них 35 - тяжкі, 31 - середньої тяжкості. У приміщенні Будинку профспілок внаслідок пожежі загинули дві особи.

У вересні 2014 року Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. На сьогодні Генпрокуратура розслідує понад дві тисячі епізодів у справі щодо злочинів на Майдані в період з 30 листопада 2013-го до 20 лютого 2014 року. Частину справ за подіями тих днів вдалося довести до суду. Зокрема, підозру повідомили командирам львівських і харківських «беркутівців», а також командиру роти харківського «Беркуту» - до суду направлені обвинувальні акти щодо них. Керівнику СБУ в Києві і Київській області інкримінують організацію незаконного проведення антитерористичної операції - штурму Майдану в ніч з 18 на 19 лютого. Загалом розслідування у справі подій 18 лютого в Маріїнському парку, на вулицях Грушевського та Інститутській завершено щодо п'ятьох «беркутівців», ще шість високопосадовців перебувають у розшуку.

До сьогодні Генпрокуратура повідомила про підозри кільком тодішнім високопосадовцям, зокрема екс-президенту Віктору Януковичу, екс-главі уряду Миколі Азарову, екс-генпрокурору Віктору Пшонці, екс-секретарю Ради національної безпеки та оборони Андрію Клюєву, екс-міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку та його заступнику Віктору Ратушняку.

У столиці 18-20 лютого відбудеться низка меморіальних і урочистих заходів з вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні та подвигу учасників Революції гідності. Про це повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації.

Так, за сприяння ГО "Родини Героїв Небесної сотні" у неділю, 18 лютого, пройде пам’ятна хода від вулиці Хрещатик Алеєю Героїв Небесної сотні до Пам’ятного Хреста, де відбудеться молебень у пам’ять полеглих героїв. 20 лютого також відбудуться заходи на Алеї Героїв Небесної сотні і поминальний молебень.

За ініціативи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності до 15 березня на Майдані Незалежності триватимуть тематичні виставково-інформаційні заходи.

"Варто зауважити, що протягом 18-20 лютого у Києві обмежать проведення розважальних заходів, спортивних змагань та буде внесено відповідні зміни до програм теле- і радіопередач комунальних засобів інформації", – йдеться в повідомленні.

Окрім того, протягом лютого у столиці передбачено проведення тематичних просвітницьких заходів, виховних годин, книжкових виставок, конференцій, фотодокументальні виставки, організовуватимуть експозиції у закладах освіти та культури столиці. Зокрема, протягом лютого у читальній залі Державного архіву м. Києва експонуватимуть виставку, присвячену Революції Гідності.

"На час проведення заходів до Дня Героїв Небесної сотні буде забезпечено посилену охорону громадського порядку і безпеку дорожнього руху, готовність сил і засобів оперативного реагування на можливе виникнення надзвичайних ситуацій, а також чергування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги", – зазначає міська влада.

Обмеження руху: Із 22:00 16 лютого до 6:00 22 лютого заборонять рух транспортних засобів вулицею Хрещатик – від вулиці Прорізної до Алеї Героїв Небесної сотні в обох напрямках. У зв’язку з цим будуть внесені тимчасові зміни у рух маршрутів наземного пасажирського транспорту загального користування у місцях заборони руху транспортних засобів, про що повідомимо додатково.

Із 18 до 20 лютого буде заборонено паркувати автомобілі на Алеї Героїв Небесної сотні та прилеглих територіях.


ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling