Думки

Три російські наративи, на які Кремль витрачає купу зусиль

27 Серпня 2022 11:17
Ганна МАЛЯР

Для ефективної протидії російським інформаційним операціям кожен українець повинен навчитися критично оцінювати джерела інформації, в яких публікуються новини

За минулий тиждень в інформаційному просторі ми зафіксували декілька російських наративів, що мали на меті:

  • Демотивувати нас з вами.
  • Зруйнувати наш наступальний потенціал.
  • Посіяти між нами розбрат.

Перший російський наратив — нібито Україна замерзне зимою. Його прояви відстежуються у повідомленнях про ракетні удари рф по тепломережах, теплоелектростанціях та електростанціях, стрімке зростання ціни на газ, відключення України від ЗАЕС. Звісно, ця зима не буде простою для всіх нас, це очевидно, адже ворог пошкодив певну інфраструктуру. Втім, це не означає, що ми замерзнемо. Державна влада розуміє проблему і працює над її вирішенням, щоб забезпечити належні умови для життєдіяльності наших громадян взимку.

Другий наратив російської пропаганди працює на створення негативного іміджу України в очах західних партнерів. Так, ворожі пропагандисти стверджують, що Захід нібито звинуватив нас в тотальній корупції та нецільовому використанні гуманітарної допомоги та нібито зменшив допомогу; нібито вказує нашому військово-політичному керівництву — кого і на які посади потрібно призначати, тощо.

Слід зауважити, що ми продовжуємо активно співпрацювати з нашими західними партнерами, що допомагає нам ефективно боротись з ворогом. Спільні зусилля дозволяють досягати поставлених цілей та впевнено рухатись до перемоги. Важливо зрозуміти, що якби консолідація зусиль з Заходом була непрозорою та безрезультатною, навряд чи Кремль витрачав би стільки зусиль на це питання та дискредитацію.

Наголошую, наші західні партнери продовжують нас підтримувати.

Простежувалась також чергова хвиля дискредитації військово-політичного керівництва України та вигадування внутрішнього конфлікту, а саме протистояння Генерального штабу з Офісом президента та Міністерством оборони.

Висмикування з контексту та узагальнення — ось чим користуються російські пропагандисти в цьому випадку. Всі ці чутки не мають під собою підстав і використовуються виключно з метою дестабілізації психологічного стану суспільства.

Розповсюдженням всіх цих наративів рф сподівається знищити внутрішню консолідацію українського суспільства та послабити міжнародну підтримку наших партнерів.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини