Політика

Помер один з останніх глав урядів країн Варшавського договору

6 Лютого 2023 20:18
Словаччина, чехія

У Чехії у віці 98 років помер колишній глава уряду Чехословацької соціалістичної республіки Любомир Штроугал. Про це повідомляють чеські ЗМІ.

Штроугал, який з 50-х років був високопоставленим функціонером компартії Чехословаччини, очолював уряд ЧССР з 1970 по 1988 роки, за часів так званої нормалізації – після введення в країну радянських військ, придушення “Празької весни” і затвердження при владі лояльних СРСР вил на чолі з Густавом Гусаком.

Штроугал вважався технократом. Після початку перебудови в СРСР він спробував боротися за владу в Чехословаччині, позиціонуючи себе реформатором, проте консервативні сили в компартії домоглися його відставки з посади прем’єра. Після так званої Оксамитової революції у 1989 році та усунення компартії від влади пішов із політики.

Проти Штроугала було порушено кілька кримінальних справ, пов’язаних із його діяльністю на посаді міністра внутрішніх справ у 1950-60-ті роки. До суду вони не дійшли. Майже 30 років він жив фактично у затворництві у віддаленому гірському селі. Видав книгу мемуарів із вкрай різкою критикою перебудови та Михайла Горбачова.

Штроугал – один з останніх голів урядів країн Варшавського договору, які залишалися живими. Колишньому прем’єр-міністру СРСР Миколі Рижкову зараз 93 роки.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини