Техно

Фільтри-глечики чи зворотний осмос: плюси, мінуси, підводне каміння

21 Серпня 2022 20:57
  На правах реклами

Механічні фільтри частинок, які розташовані безпосередньо за водомірною системою, є обов'язковими та корисними. Ці фільтри вмонтовані у кухонні крани, водоміри тощо. Тут ми їх не розглядатимемо. З іншого боку уважно розберемося з різними видами очищення води, які здійснюються за допомогою столових фільтрів або пристроїв, що розташовується під раковиною.

Ринок для обох варіантів процвітає. Останні розробки та винаходи спонукають споживачів купувати фільтри кувшин для води або більш потужні фільтри зворотного осмосу або мембранні. Тому корисно знати переваги та недоліки очищення води в домашніх умовах.

Фільтр з активованого вугілля

Активоване вугілля може утримувати деякі великі, неполярні, органічні компоненти води, наприклад, хлоровані вуглеводні, засоби обробки рослин або ліки. Проте іони важких металів (наприклад, свинець), нітрати та кальцій/магній (вапно) не можуть бути відфільтровані цим методом.

Недоліки: при повному завантаженні фільтра, речовини, що накопичилися, можуть «прорватися» назад у воду в концентрованому вигляді. Активоване вугілля є чудовим живильним середовищем для мікроорганізмів. Тому фільтри часто містять бактерицидне срібло, яке вимивається. Якщо фільтр не експлуатується протягом тривалого часу або якщо вода стоїть у ємності, існує ризик розмноження мікробів.

Фільтри з іонним обміном

Іоніти видаляють неорганічні, полярні частинки (іони) з питної води та обмінюють їх на інші. Наприклад, іони кальцію або магнію (вапняний наліт) можна видалити з жорсткої води та замінити іонами натрію.

Недоліки: якщо обмінник заповнений, він може раптово вивільнити утримані іони у воду в концентрованому вигляді. Це може статися непомітно, оскільки прилади вказують лише підвищення тиску або певну швидкість потоку. Мікроби можуть розмножуватися, якщо прилади не використовуються протягом тривалого часу або якщо вода в ємності стоїть. Висновок:

  • завантажені фільтрувальні картриджі настільних пристроїв не підлягають регенерації – їм потрібна заміна;
  • стаціонарно встановлені системи необхідно регулярно регенерувати замінним розчином.

Мембранний або процес зворотного осмосу

Процеси зворотного осмосу використовують електричні насоси, щоб проштовхувати воду через мембрану, яка працює лише в одному напрямку. Ця оболонка пропускає тільки дуже маленькі молекули, такі як вода. Крупніші за розміром речовини – нітрати, фосфати, важкі метали, а також мінерали – затримуються. До речі, такими системами, які виробляє корпорація Екософт, готується «високочиста вода» для наукових лабораторій і космічних подорожей.

Недоліки: Щоб тонка мембрана не забивалася, її потрібно промивати великою кількістю води. Результат:

  • високі витрати на електроенергію та воду;
  • мембрана чутлива до забруднення, оскільки там накопичуються зважені речовини;
  • тривале споживання цієї води може позбавити організм мінералів і призвести до їх дефіциту.

Дистилятори

Дистилятори нагрівають питну воду до 100 градусів Цельсія. Вона випаровується і капає в іншу посудину через більш холодний «міст». Будь-які забруднюючі речовини з вищою температурою кипіння та мінерали залишаються. Астилатори використовуються, наприклад, для «опріснення» води в лабораторії. Однак летючі речовини з низькою температурою кипіння, наприклад розчинники, не затримуються.

Недоліки:

  • високе енергоспоживання;
  • перегонка видаляє мінерали з води;
  • тривале споживання може призвести до недостатності та функціональних розладів в організмі.

Мікрофільтри

Мікропористі мембрани з порожнистих волокон з розміром пор 0,2 мікрона (тобто 0,2 тисячних міліметра) затримують бактерії. Підключені до крана, вони можуть бути корисними в будинках на колесах, човнах і подорожах.

Недоліки:

  • нітрати, пестициди та хлор не затримуються;
  • для роботи фільтра потрібен тиск води не менше двох бар.

Важливе застереження

Рекомендується бути обережним з пристроями, які обіцяють «гармонізацію», «віталізацію», «левітацію», «енергізацію» або «трансформацію» води. Поліпшення якості питної води за допомогою таких методів неможливо довести.

Вірте в науку і не користуйтеся інформацією з сумнівних джерел.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling