Політика

Польща і Україна готові прийняти Міхеіла Саакашвілі на лікування

6 Лютого 2023 20:01
саакашвілі

Польща готова прийняти на лікування колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі та збирає підписи в Євросоюзі для відповідного звернення.

Про це повідомила кореспондентка Польського радіо у Брюсселі Беата Пломецька.

Лист з ініціативи Польщі має бути надісланий владі Тбілісі перед самітом ЄС у четвер.

У ньому йдеться, зокрема, про те, що Міхеіл Саакашвілі не займатиметься громадською чи політичною діяльністю, допоки перебуватиме на території Євросоюзу в період лікування.

«Якщо Міхеіл Саакашвілі помре, то його смерть кине тінь на відносини Грузії з Європейським Союзом, США та НАТО», – йдеться у фрагменті листа, з яким ознайомилася журналістка.

У листі також нагадується про напад росії на Україну, яка, як написано, є черговою жертвою російського імперіалізму, як і Грузія.

Колишній глава польської дипломатії заявив, що Саакашвілі є особистим в’язнем владіміра путіна, і звернувся до Тбілісі з проханням звільнити екс-президента Грузії з гуманітарних міркувань, щоб той міг виїхати за кордон і там лікуватися.

«Він помирає у в’язниці, і це матиме великий вплив на майбутнє Грузії», – підкреслив польський депутат.

Сьогодні Тбіліський міський суд прийняв рішення залишити Саакашвілі в ув’язненні.

Судовий процес у справі про можливе відтермінування у зв’язку із хворобою тюремного покарання або звільнення Саакашвілі із ув’язнення розпочався у грудні минулого року. Як свідки були опитані понад два десятка лікарів, які спостерігали за експрезидентом у клініці “Вівамед”, зокрема запрошені закордонні медики, які виявили у Саакашвілі отруєння організму важкими металами, деменцію та крайнє виснаження.

Закордонні лікарі рекомендують вивезти Саакашвілі на лікування до спеціалізованої клініки до США чи Європи.

Іншої думки дотримуються лікарі Саакашвілі з клініки “Вівамед”, які вважають, що у їхнього пацієнта немає якихось порушень життєвих функцій.

Представники правлячої партії “Грузинська мрія” вважають, що Саакашвілі симулює хвороби та навмисне завдає шкоди своєму здоров’ю, відмовляючись від послуг грузинських лікарів та приймаючи мінімальну кількість їжі.

Саакашвілі таємно прибув до Грузії 29 вересня 2021 року. 1 жовтня його затримали у Тбілісі, після чого помістили до в’язниці у місті Руставі, де він оголосив голодування. 8 листопада його без погодження з родичами й адвокатами перевели з в’язниці у місті Руставі до тюремної лікарні у Тбілісі (район Глдані). 20 листопада Саакашвілі перевезли у військовий госпіталь у місті Горі, де він припинив голодування. 12 травня поточного року Саакашвілі помістили до цивільної клініки “Вівамед” у Тбілісі, де він перебуває й наразі.

У Грузії експрезидент проходить у декількох кримінальних провадженнях. Своє затримання він вважає незаконним, а обвинувачення на його адресу – сфальсифікованими. Київ закликає Грузію відпустити Саакашвілі на лікування до України.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини