Політика

“Ніхто у Європі не збирається вводити війська в Україну” – прем’єр Чехії

1 Березня 2024 08:51
україна, чехія
Петр Фіала / Getty Images

Прем’єр Чехії Петр Фіала заявив, що “ніхто у Європі” не збирається вводити війська в Україну. За його словами, на понеділковому паризькому саміті з допомоги Україні питання направлення військ зайняло мінімум часу. З ідеєю, як відомо, виступив президент Франції Емманюель Макрон.

Заяву Фіали наводить CTK.

“Чи було би корисно, щоб деякі солдати, наприклад, з Франції, перебували на території України, але не воювали там, а допомагали в навчанні”, – переповів чеський прем’єр ідеї президента Франції.

За його словами, переважна більшість учасників саміту в Парижі дійшли до висновку, що питання направлення військ не буде обговорюватися або навіть розглядатися далі. 

“Що це не тема, тому що для переважної більшості країн ця ідея є неприйнятною”, – підкреслив прем’єр-міністр Чехії.

“Ніхто в Європі не збирається відправляти війська в Україну”, – сказав також Фіала, відповідаючи на запитання у тому числі про те, чи мала чеська дипломатія заздалегідь детальну інформацію про теми, які будуть обговорюватися на саміті у Парижі.

Прем’єр-міністр не захотів характеризувати характер наявної у нього інформації про зустріч, але сказав, що вся необхідна інформація була доступна. 

“Я не думаю, що потрібно драматизувати і лякати людей якимись речами, які ніхто не пропонував і не пропонує в тому вигляді, в якому вони інтерпретуються”, – додав Фіала.

Нагадаємо, більшість країн НАТО виключили відправку військ в Україну – в тому числі такі великі гравці, як Німеччина, Британія і США.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling