Політика

Україна може отримати від Бельгії додаткові гроші на оборонні потреби – МЗС

22 Квітня 2024 11:47
допомога, україна, бельгія
Прапор Бельгії / Getty Images

У міністерстві МЗС Бельгії повідомили, про можливе виділення додаткових коштів на фінансування потреб оборони України.

Про це вона повідомила міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб перед початком засідання Ради міністрів закордонних справ, що відбувається в Люксембурзі.

За її словами, на порядку денному засідання головними будуть питання України та Близького Сходу.

«Бельгія вже бере участь у чеській ініціативі із закупівлі снарядів. Ми виділили 200 мільйонів євро, у нас також є фонд в один мільярд сімсот мільйонів євро із заморожених російських активів, з відсотків, узятих від прибутку, і я буду просити, щоб ми виділили ще кілька мільйонів євро»,- заявила Лябіб.

За її словами, напади Росії на Україну стають все більш жорстокими. Минулого тижня об’єктом ракетної атаки стала цивільна інфраструктура в Чернігові, саме в цьому регіоні Бельгія планує долучитися до співпраці з відбудови.

«Найнагальніша річ для нас – дати можливість Україні зміцнити свою оборонну систему і зупинити путінську Росію, досягти прогресу і зблизитися з країнами Європейського Союзу. На карту поставлені наші цінності, це наш моральний обов’язок, але це також обов’язок, який ми маємо перед собою і перед українським народом», – заявила вона.

Засідання в другій половині дня буде присвячена Близькому Сходу та зустрічі з країнами Перської затоки. Лябіб вважає, що для ЄС настав час взяти на себе чіткі зобов’язання щодо мирного процесу. «Ми не можемо більше обмежуватися закликами до припинення вогню, звільнення заручників і надання гуманітарного доступу, в той час як продовжується загибель людей», – наголосила Лябіб.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling