Суспільство

Петиція про заборону надання українського громадянства журналісту Невзорову набрала понад 25 000 підписів

7 Вересня 2022 17:09
невзоров

Президента Володимира Зеленського закликають заборонити надання українського громадянства російському журналісту Олександру Невзорову. Відповідна петиція набрала понад 25 000 підписів, і тепер її має розглянути глава держави.

Петиція з’явилась на сайті президента 8 червня. Ініціаторка Євгенія Шевченко в тексті петиції поставила питання про заслуги Невзорова перед українським суспільством, “крім того, що він проти вбивства та зґвалтувань українців”. Вона закликала не розкидатись українським громадянством.

“Чи прожив Невзоров в Україні хоча б п’ять років? Ні. Чи знає він і чи користується в житті українською мовою? Ні. Чи знає він історію України та її традиції? Ні. Чи працював він усі ці п’ять років на процвітання та розвиток нашої країни, платив податки? Ні”, – йдеться у тексті петиції.

Також авторка петиції нагадала, що у 2012 році Невзорова було внесено до списку довірених осіб російського диктатора Володимира Путіна, російський журналіст підтримував чеченські війни та виправдовував вбивства литовців у 1991 році.


У березні 2022-го в Росії порушили справу проти Невзорова за новою статтею про “фейки”. Стаття передбачає штраф або від трьох до 15 років в’язниці за поширення правди про війну РФ проти України (у російському Кримінальному кодексі це назвали “публічне поширення під виглядом вірогідних повідомлень явно неправдивої інформації про дії Збройних сил Росії”).

У СК РФ заявили, що Невзоров опублікував “явно неправдиву” інформацію про обстріл російськими військами пологового будинку в Маріуполі.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling