Політика

ISW: Росія посилює контроль над інформаційним простором

22 Листопада 2022 08:12
ISW

Російська влада продовжує посилювати контроль над інформаційним простором, який дедалі більше наповнюється критикою на адресу російських військових – як усередині країни, так і за її межами, пишуть в черговому зведенні експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відзначив один із російських “воєнкорів”, якого цитує ISW, Росія в інформаційному протистоянні із Заходом виглядає “як кошеня проти носорога”.

Газета “Комерсант” у понеділок повідомила, що Держдума до кінця року може розглянути законопроект про регулювання рекомендаційних алгоритмів в інтернеті, який дозволить владі відключати конкретні алгоритми.

Під дію законопроекту можуть потрапити соцмережі, відеохостинги, онлайн-кінотеатри, пошукові системи, маркетплейси та інші сервіси.

Повідомляється, що регулювання алгоритмів обговорювалося ще до війни в Україні та було націлене насамперед на західні соцмережі – на думку депутатів, контент, підібраний на основі рекомендаційних алгоритмів, “підвищує ризики соціальних конфліктів”.

Держдума, ймовірно, таким чином намагається усунути сумніви щодо здатності Кремля викладати та відстоювати дії Росії в Україні перед внутрішньою аудиторією, а також створити прямий засіб протидії внутрішнім та зовнішнім джерелам незгоди в інтернеті, зазначають експерти ISW.


Теги:

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини