Суспільство

Лікування алкогольної залежності: комплексний підхід до вирішення проблеми у місті Біла Церква

3 Квітня 2024 19:23
  На правах реклами

Алкогольна залежність – серйозна проблема, яка торкається мільйонів людей у ​​всьому світі. Зловживання алкоголем призводить до руйнування фізичного та психічного здоров’я, втрати роботи, розриву соціальних зв’язків та збільшує ризик передчасної смерті. В Україні, за оцінками експертів, близько 1,5 мільйона людей страждають на алкоголізм, що становить приблизно 3,5% населення країни.

Однак, існують ефективні методи лікування алкогольної залежності, які допомагають впоратися з цією хворобою та повернутися до повноцінного життя. Одним із провідних центрів, що спеціалізуються на лікуванні алкогольної залежності в Україні, є наркологічний центр “Статус” у місті Біла Церква.

Медикаментозне лікування у центрі спрямоване на усунення фізичної залежності від алкоголю, зняття симптомів абстинентного синдрому та відновлення нормальної роботи організму. Для цього використовуються сучасні та безпечні препарати, які допомагають впоратися з потягом до спиртного та зменшити ризик рецидивів.

“Статус” має в своєму розпорядженні сучасну матеріально-технічну базу та комфортабельні умови для перебування пацієнтів. Лікування проводиться у стаціонарі, де залежить перебувають під цілодобовим наглядом медичного персоналу. Це дозволяє забезпечити безпеку та ефективність лікування.

Діагностика та оцінка стану

Першим і дуже важливим кроком у лікуванні алкоголізму в клініці Білої Церкви є ретельна діагностика та всебічна оцінка стану людини. Процес діагностики складається з кількох етапів:

 1. Збір анамнезу та вивчення історії хвороби: лікар проводить детальну бесіду з пацієнтом та його близькими, з’ясовуючи тривалість та характер вживання алкоголю, наявність попередніх спроб лікування, а також супутніх захворювань та психологічних проблем.
 2. Фізикальний огляд та лабораторні дослідження: пацієнт проходить комплексне медичне обстеження, що включає аналізи крові та сечі, ЕКГ, УЗД внутрішніх органів та інші необхідні тести. Це дозволяє оцінити загальний стан здоров’я та виявити можливі ускладнення.
 3. Психологічне тестування та оцінка особистості: за допомогою спеціальних опитувальників та проективних методик психологи вивчають особливості особистості пацієнта, його емоційний стан, наявність тривоги, депресії, а також мотивацію до лікування.
 4. Визначення стадії залежності : на основі отриманих даних лікарі визначають ступінь тяжкості захворювання, що дозволяє підібрати оптимальну тактику лікування.

Детоксикація та усунення абстинентного синдрому

Після завершення діагностичного етапу пацієнт переходить до активної фази лікування, яка починається з детоксикації організму та усунення абстинентного синдрому (похмілля). Цей етап є критично важливим, оскільки дозволяє пережити гострий період відміни алкоголю з мінімальними ризиками для здоров’я та підготувати організм до подальшої терапії.

У клініці лікування від алкоголізму Статус Білій Церкві застосовуються найсучасніші та найбезпечніші методи детоксикації:

 1. Інфузійна терапія: внутрішньовенно вводяться розчини глюкози, електролітів та вітамінів, які допомагають відновити водно-сольовий баланс, підтримати роботу внутрішніх органів та зменшити інтоксикацію організму.
 2. Медикаментозне лікування : для зняття тривоги, депресії, безсоння та інших симптомів абстиненції використовуються спеціальні препарати (бензодіазепіни, антидепресанти, нейролептики), які підбираються індивідуально залежно від стану хворого.
 3. Фізіотерапевтичні процедури: для поліпшення самопочуття та прискорення процесів відновлення застосовуються різні методи фізіотерапії, такі як масаж, акупунктура, гідротерапія, електростимуляція та ін.

Процес детоксикації зазвичай займає від 3 до 7 днів і відбувається під постійним наглядом медичного персоналу, який контролює життєво важливі показники (артеріальний тиск, пульс, температуру) і за необхідності коригує лікування. Це гарантує максимальну безпеку та ефективність процедур.

Психотерапія та корекція поведінки

Одним із ключових компонентів лікування є психотерапія та корекція поведінки. У наркологічному центрі “Статус” у місті Біла Церква працюють висококваліфіковані психологи та психотерапевти, які використовують найефективніші методи, що ґрунтуються на наукових доказах.

Основні напрямки психотерапевтичної роботи:

 1. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ): цей метод допомагає усвідомити та змінити негативні думки та переконання, а також виробити нові, адаптивні моделі поведінки. У ході КПТ людина вчиться розпізнавати тригери (провокуючі фактори), що викликають потяг до спиртного, та розвиває навички подолання стресу та вирішення проблем.
 2. Мотиваційне інтерв’ю: даний підхід спрямований на зміцнення внутрішньої мотивації до лікування та збереження тверезості. Терапевт допомагає пацієнтові усвідомити негативні наслідки алкоголізму та переваги здорового способу життя, а також ставити реалістичні цілі та знаходити ресурси для їх досягнення.
 3. Сімейна терапія: допомагає відновити довіру та налагодити комунікацію між членами сім’ї, а також навчає їх правильній поведінці та підтримці залежить в процесі лікування.
 4. Групова терапія: участь у терапевтичних групах дає можливість поділитися своїм досвідом, отримати зворотний зв’язок та підтримку від інших людей, які проходять лікування.

Психотерапія проводиться у різних форматах (індивідуальні сесії, групові заняття, сімейні консультації) та адаптується під потреби кожної людини. Головна мета терапії – допомогти людині розвинути психологічні ресурси та навички, необхідні для запобігання зривам.

Медикаментозна підтримка та профілактика зривів

Для підвищення ефективності лікування та зниження ризику рецидивів у наркологічному центрі “Статус” використовуються сучасні медикаментозні засоби, що впливають на різні ланки патогенезу алкогольної залежності.

Основні групи препаратів:

 1. Налтрексон : цей опіоїдний антагоніст блокує рецептори в мозку, які відповідають за задоволення від алкоголю. В результаті прийом налтрексону знижує потяг до спиртного та зменшує ризик зриву. Препарат випускається в таблетках для щоденного прийому або у формі ін’єкцій ( вівітрол ), що довго діють.
 2. Акампросат : цей засіб нормалізує роботу нейромедіаторних систем мозку (ГАМК і глутамат), які порушуються при тривалому вживанні спиртного. Акампросат зменшує тривогу та депресію, що часто супроводжують ранній період тверезості, а також знижує ризик рецидиву.
 3. Дисульфірам : цей препарат блокує фермент ацетальдегіддегідрогеназу, який бере участь у метаболізмі алкоголю. При прийомі дисульфіраму вживання навіть невеликої кількості спиртного викликає вкрай неприємні відчуття (нудоту, блювання, біль голови, прискорене серцебиття), що формує умовний рефлекс відрази до алкоголю.

Важливо підкреслити, що медикаментозне лікування призначається суворо індивідуально, з урахуванням стану здоров’я, особливостей організму та перебігу захворювання у кожного пацієнта. Лікарі наркологічного ретельно підбирають дозування та схеми прийому препаратів, регулярно контролюють їх ефективність та безпеку, а при необхідності вносять корективи у лікування.

Реабілітація та соціальна адаптація

Після завершення основного курсу лікування від алкогольної залежності в Білій Церкві (детоксикація, психотерапія, медикаментозна підтримка) пацієнти переходять до етапу реабілітації та соціальної адаптації. Ця фаза спрямована на те, щоб допомогти людині відновити навички нормального життя без алкоголю та запобігти поверненню до залежності.

Програма реабілітації включає кілька ключових компонентів:

 1. Відвідування груп самодопомоги: рекомендується регулярно брати участь у зустрічах спільнот Анонімних Алкоголіків. Ці групи надають можливість отримати підтримку та обмінятися досвідом з людьми, які стикаються зі схожими проблемами, а також навчитися підтримувати тверезість у довгостроковій перспективі.
 2. Участь у терапевтичних спільнотах та програмах “12 кроків”: деякі пацієнти можуть бути направлені до спеціалізованих реабілітаційних центрів, де вони живуть і проходять інтенсивну терапію протягом декількох місяців. Програми “12 кроків”, які лежать в основі роботи таких спільнот, допомагають людині усвідомити свою залежність, прийняти відповідальність за свої вчинки та навчитися жити за новими принципами.
 3. Професійна перепідготовка та працевлаштування: алкоголізм часто призводить до втрати роботи та труднощів із зайнятістю. Реабілітаційні програми включають допомогу у професійній орієнтації, навчанні новим навичкам і пошуку роботи. Це дає можливість повернутися до продуктивної діяльності та набути фінансової незалежності.
 4. Відновлення сімейних та соціальних зв’язків: під час реабілітації пацієнти навчаються налагоджувати комунікацію, вирішувати конфлікти та будувати здорові стосунки без алкоголю. Сімейні консультації та спільні терапевтичні сесії допомагають відновити довіру та взаєморозуміння.

Процес реабілітації та соціальної адаптації може тривати від кількох місяців до кількох років, залежно від тяжкості залежності та індивідуальних особливостей людини. Важливо відзначити, що реабілітація — це просто повернення до життя без алкоголю, а й глибока особистісна трансформація. Пацієнти вчаться розуміти себе, свої потреби та цінності, розвивають нові захоплення та інтереси, знаходять сенс у тверезості. Це допомагає їм не просто утримуватися від вживання спиртного, а й набути повноцінного, насиченого і щасливого життя.

Підтримуюча терапія та профілактика рецидивів

Лікування алкогольної залежності – це тривалий процес, який не закінчується після проходження основних етапів терапії та реабілітації. Для стійкої ремісії та запобігання рецидивам необхідно продовжувати підтримуючу терапію та регулярно відвідувати лікаря-нарколога.

У наркологічному центрі “Статус” програма терапії включає:

 1. Регулярні консультації з лікарем-наркологом: пацієнти проходять огляд та обстеження, отримують рекомендації щодо підтримки здоров’я та тверезості, за необхідності коригують схему медикаментозної підтримки.
 2. Індивідуальні та групові сесії психотерапії: продовження роботи з психологом допомагає зміцнити навички подолання стресу, вирішення проблем та запобігання зривам, а також розвивати особистісні ресурси та підтримувати мотивацію до тверезості.
 3. Участь у групах самодопомоги: регулярне відвідування зборів АА чи інших терапевтичних спільнот дає можливість отримувати підтримку, ділитися досвідом та допомагати іншим на шляху до одужання.
 4. Навчання навичкам самоконтролю і профілактики рецидивів: пацієнти вчаться розпізнавати ранні ознаки зриву, що насувається (зміни в думках, емоціях, поведінці) і застосовувати ефективні стратегії долання (звернення за допомогою, переключення на здорову активність, робота з тригерами і т.д.).
 5. Робота з сім’єю та найближчим оточенням: фахівці проводять консультації та навчальні семінари для родичів пацієнтів, допомагаючи їм створювати підтримуюче середовище та запобігати співзалежній поведінці.

Висновок

Алкогольна залежність – це серйозне захворювання, яке потребує комплексного та тривалого лікування. Наркологічний центр “Статус” у Білій Церкві пропонує ефективну програму допомоги людям, які страждають від алкоголізму, яка включає діагностику, детоксикацію, психотерапію, медикаментозну підтримку, реабілітацію та профілактику рецидивів. Важливо пам’ятати, що алкогольна залежність це не вирок, а хвороба, яку можна і потрібно лікувати. Своєчасне звернення за професійною допомогою значно підвищує шанси на успішне одужання та довгострокову ремісію.

Важливо пам’ятати, що алкоголізм – це хвороба, яка потребує професійного втручання. Не варто намагатися впоратися із цією проблемою самостійно або відкладати звернення за допомогою. Своєчасне лікування алкогольної залежності може врятувати життя та допомогти людині повернутися до нормального існування. Звернення за лікуванням – це не ознака слабкості, а сміливий та відповідальний крок на шляху до нового, здорового та щасливого життя. Не відкладайте вирішення проблеми на потім – зробіть перший крок прямо зараз, і досвідчені фахівці підтримають вас на кожному етапі одужання.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling