Бійці 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, яка воює на Куп’янському напрямку, заявили, що перебувають на позиції вісім місяців і мають проблеми із забезпеченням. Про це повідомляє Суспільне Харків.
Відповідне відео військові опублікували у соцмережі Threads.
За словами бійців, вони вшістьох тримають позиції з жовтня 2025 року, хоча ротацію їм обіцяли раніше.
Військові також заявили про нестачу питної води, їжі та медикаментів. За їхніми словами, командири не реагують на прохання про виведення.
Після появи відеозвернення у 14-й бригаді заявили, що командування знає про складнощі та тримає ситуацію на постійному контролі.
«Усі рішення щодо ротації особового складу, логістичного забезпечення та доставки необхідного майна ухвалюються виключно з урахуванням поточної бойової обстановки, рівня загроз та безпеки військовослужбовців. Наголошуємо, що окремі деталі щодо виконання бойових завдань, маршрутів забезпечення та запланованих заходів не можуть бути оприлюднені з міркувань безпеки. Розголошення такої інформації може бути використане противником та створити додаткові ризики для наших захисників», — йдеться у заяві.
У бригаді також зазначили, що командування вживає всіх можливих заходів для забезпечення особового складу та вирішення наявних питань.
«За сприятливих умов обстановки необхідні заходи будуть реалізовані», — заявили у 14-й бригаді.
Родичі військових 14 окремої механізованої бригади звинувачують командування у відсутності ротацій після дев’яти місяців на передовій. Про це повідомили близькі бійців у соцмережах.
Ми — дружини, матері, сестри та діти військовослужбовців 14-ї окремої механізованої бригади. Ми більше не можемо мовчати, тому що ситуація на передовій стала критичною, а життя наших рідних перебуває під прямою загрозою. Наших чоловіків та синів завели на позиції ще 5 жовтня минулого року. Їм обіцяли заміну через два місяці. Натомість вони перебувають там уже дев’ять місяців — без жодної ротації, під безперервними обстрілами, на межі людських можливостей.
