Техно

Великі музичні лейбли ведуть переговори про ліцензування своєї музики для AI-компаній – Bloomberg

Ілюстративне фото / Фото iStockphoto
Ілюстративне фото / Фото iStockphoto

Найбільші музичні компанії світу, серед яких Universal Music Group, Warner Music Group та Sony Music Entertainment, ведуть переговори про надання ліцензій на використання своєї музики для стартапів Udio та Suno, які спеціалізуються на створенні музики за допомогою генеративного штучного інтелекту. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, обізнані з перебігом переговорів.

У межах можливих угод AI-компанії не лише сплачуватимуть ліцензійні збори, а й можуть надати музичним гігантам частку у власному капіталі. Це може стати основою нової моделі компенсації артистів за використання їхньої творчості в епоху штучного інтелекту. Також йдеться про врегулювання судових позовів між сторонами.

Suno та Udio дозволяють користувачам створювати музику, вводячи текстові підказки на кшталт: «сучасна кантрі-балада про нерозділене кохання» — у відповідь сервіс генерує повноцінний аудіотрек. Для навчання таких моделей використовуються великі масиви даних, зокрема мільйони музичних творів.

У 2023 році найбільші лейбли подали до суду на Udio і Suno за порушення авторських прав. Американська асоціація звукозапису (RIAA) вимагала до 150 тисяч доларів за кожне порушення, що потенційно могло скласти мільярди доларів збитків.

Наразі сторони намагаються домовитись без суду. Переговори відбуваються паралельно — і в індустрії спостерігається певне «змагання», хто першим укладе угоду. Проблема в тому, що лейбли вимагають більшого контролю за використанням свого контенту, тоді як AI-компанії хочуть залишити собі свободу для експериментів і прийнятну ціну.

Фінансово Udio торік залучила 10 млн доларів інвестицій, зокрема від венчурного фонду Andreessen Horowitz. Suno — 125 млн доларів, серед інвесторів була компанія Lightspeed Venture Partners.

Ситуація навколо авторського права в епоху AI вже викликала резонанс: великі ЗМІ (зокрема The New York Times) подали позови до розробників ШІ, включаючи OpenAI, вимагаючи компенсації за використання їхнього контенту для навчання моделей.

Музична індустрія, що ще досі оговтується від піратства 2000-х, намагається знайти баланс між захистом авторських прав і адаптацією до нових технологій. Стрімінгові сервіси на кшталт Spotify вже допомогли її частково відновити.

«Музична спільнота прийняла AI та вже співпрацює з відповідальними розробниками, щоб створити сталу екосистему, де головну роль відіграє людська творчість», — заявив CEO RIAA Мітч Ґлейзієр, коли подав позов. — «Але ми зможемо досягти успіху лише тоді, коли розробники будуть готові працювати з нами разом».


ТОП-новини

Останні новини

усі новини
Gambling