Вальгусна деформація стопи є ортопедичною патологією, за якої великий палець на нозі відхиляється в бік, а в основі його утворюється «кісточка». Ця проблема спричиняє не тільки естетичний дефект. Такий відхил створює тиск на інші пальці, деформує стопу, утруднює ходьбу.
Така патологія як вальгусна деформація супроводжується болем і запаленням, кістковим наростом, що збільшується без належного лікування. З часом обмежується рух пальця, хода втрачає легкість та значно порушується. Сучасний медичний центр Оксфорд Медікал пропонує діагностику й лікування даної патології консервативними або хірургічними методами. Ефективність лікування забезпечить інноваційне обладнання клініки та професіоналізм лікарів.
Причини та діагностика вальгусної деформації
Появу неестетичної «шишки» на пальці можуть спричинити наступні фактори:
- генетична схильність;
- тісне та незручне взуття;
- плоскостопість зі зниженням тонусу м’язів стопи;
- зайва вага, що створює велике навантаження на стопу;
- артрит та інші запалення суглобів.
З цією патологією варто звернутись до лікаря-ортопеда. Після огляду та збору анамнезу спеціаліст призначає рентгенологічне дослідження в різних проєкціях. Це потрібно для виключення інших схожих за симптомами хвороб: подагра, остеоартроз.
Як лікують ортопедичну патологію стопи
Фахівець діагностує ступінь деформації та призначає лікування залежно від стану. Вальгусна деформація лікується консервативними методами у разі відсутності ускладнень. Лікар підбирає ортопедичні устілки та спеціальне взуття, призначає комплекс вправ, а для усунення болючих симптомів — знеболювальні та протизапальні препарати.
Важка деформація може бути усунена хірургічним шляхом. Операцію проводять під загальним наркозом, а стан пацієнта потребує перебування в стаціонарі протягом трьох діб. Хірург виправить положення кісток, видалить надлишок кісткового утворення. В деяких випадках знадобиться реконструкція м’язів і сухожиль для нормалізації положення суглобів.
Щоб запобігти появі деформації варто пройти обстеження, особливо якщо є фактори ризику. Важливо стежити за здоров’ям ніг і суглобів. Найкращою профілактикою є носіння зручного та правильно підібраного взуття, здоровий спосіб життя, контроль ваги, регулярні фізичні тренування.
Клініка Оксфорд Медікал. Ліцензія МОЗ України №196689 від 24.01.2013