Близько 2300 людей померли через спеку у 12 європейських містах. Дослідження охоплює десятиденний період до 2 липня, протягом якого значна частина Західної Європи постраждала від аномального тепла. Температура в Іспанії перевищувала +40 °C, а у Франції спалахнули лісові пожежі.
Про це пише Reuters.
Згідно з дослідженням учених з Імперського коледжу Лондона та Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, 1500 із 2300 смертей пов’язані з кліматичними змінами, які зробили спеку інтенсивнішою.
“Кліматичні зміни значно підвищили температуру, що, своєю чергою, зробило ситуацію набагато небезпечнішою”, — зазначають вчені.
У дослідженні розглядали 12 міст, зокрема Барселону, Мадрид, Лондон і Мілан. Вчені використали перевірені епідеміологічні моделі та історичні дані про смертність, щоб оцінити кількість загиблих. Вони враховували випадки, коли основною причиною смерті була спека або коли вона погіршувала вже наявні проблеми зі здоров’ям.
Науковці зазначають, що скористалися рецензованими методами, щоб швидко надати оцінку кількості загиблих, оскільки більшість смертей від спеки офіційно не фіксуються, а деякі уряди взагалі не публікують такі дані.
Минулого місяця, за даними Служби змін клімату “Копернік” ЄС, червень 2025 року став третім найспекотнішим за всю історію спостережень у світі після червня 2024 та 2023 років.
Як повідомляє “Копернік”, Західна Європа пережила найтепліший червень за всю історію, причому значна частина регіону зазнала “дуже сильного теплового стресу” — стану, коли температура за відчуттями перевищує +38 °C.