У вівторок, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.
Кожна країна має свій прапор, що містить певну символіку, яка передається як у зашифрованому, так і у прямому вигляді. Прапор України несе у собі давнє значення, поєднання пшеничного поля і блакитного неба.
2004 року президент Леонід Кучма підписав акт про проголошення 23 серпня Національним святом – Днем Державного Прапора України.
Достеменно невідомо, як і коли на українських землях з’явився символ з поєднанням синього та жовтого кольорів. В деяких легендах повідомляється, що такі кольори з’явились завдяки трипільцям під час великого переселення народів.
Перше офіційне визнання синьо-жовтого як прапора українського народу відбулась 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила Закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як стяга Української Народної Республіки.
У 1938−1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, у 1941 році – Української Держави.
До речі, донині точаться дискусії про те, який прапор правильний: сучасний варіант із блакитним вгорі та жовтим внизу, чи навпаки – із жовтим зверху. Але точно відомо, що синій відтінок на прапорі завжди символізував чисте небо, а жовтий – родючі пшеничні поля.