Минулий рік став рекордним щодо кількості смертей у світі від спеки

Смертність від спеки, нестача продовольства та зростання інфекційних захворювань через кліматичну кризу досягли рекордних рівнів.

Як повідомляє The Guardian, на це вказує звіт Lancet Countdown про здоров’я та зміни клімату. У звіті зазначено, що бездіяльність у відповідь на кліматичні зміни створює безпрецедентну загрозу для здоров’я людства.

За даними звіту, у 2023 році екстремальна посуха тривала щонайменше місяць на 48% площі Землі, а середні температури підвищувалися понад небезпечні межі на 50 днів частіше, ніж передбачалося без кліматичних змін. Це призвело до того, що 151 мільйон людей зіткнулися з нестачею продовольства, підвищуючи ризик недоїдання і погіршення стану здоров’я.

Смертність від спеки серед людей старших за 65 років зросла на 167% порівняно з 1990-ми роками, а підвищена нічна температура скоротила середню тривалість сну на 6%, що негативно впливає на фізичне та психічне здоров’я. Також відзначається поширення таких інфекцій, як денге, малярія та вірус Західного Нілу, у нових регіонах через зростання температур.

Незважаючи на тривожні дані, країни та компанії продовжують інвестувати в викопне паливо, сприяючи зростанню викидів парникових газів. Генеральний директор ВООЗ, доктор Тедрос Аданом Гебреєсус, наголошує, що “кліматична криза є кризою здоров’я”, а її наслідки вже відчутні у всьому світі.

Доктор Джош Фостер з Королівського коледжу Лондона попереджає, що без рішучих дій зі зменшення кліматичних змін зростання смертності серед старших людей неминуче збільшиться.