Лікери – солодкі алкогольні напої, які відрізняються вмістом цукру та міцністю. Концентрація цукру варіюється в межах 100-400 г/л, міцність становить 15-45%. Крем-лікери відрізняються тягучою консистенцією, зниженим градусом (15-23%) та підвищеною концентрацією цукру (до 60%). Часто до складу продукту входять вершки. Якщо ви любите бальзами та наливки, потрібно скуштувати лікери, які також виготовляються на трав’яній або фруктово-ягідній сировині. Основа продукту – зерновий спирт або бренді, яким заливають пряні трави, ягоди та фрукти для отримання концентрованих екстрактів. Напій відомий з давніх часів. Вважається, що з’явився внаслідок експериментів алхіміків, які намагалися створити ліки від хвороб.
Смак лікеру залежить від складу. Трав’яні сорти готують з урахуванням пряних трав. Деякі смакоароматичні букети (Chartreuse) поєднують смак 130 трав. Лікер Benedictine виготовлений із 75 трав. Рецепти напоїв розроблені французькими ченцями і досі зберігаються у секреті. Італійський Strega відрізняється яскраво-жовтим відтінком, який надає продукту шафран. Не менш популярними є трав’яні сорти італійських виробників – Fior d’Alpe, Millefiori, Galliano. Інші поширені види:
Щоби насолодитися вишуканим смаком напою, краще купувати алкогольну продукцію на надійних сайтах, як maudau.com.ua, де продаються тільки сертифіковані товари. Якщо лікери п’ють у чистому вигляді, охолоджують до температури 14-20°C. Розливають у стоси ємністю 30-50 мл. П’ють невеликими ковтками, смакуючи. Якщо охолодити напій до температури 5-7 ° C, складно розібрати всі смакові відтінки – смак стає менш насиченим і яскравим.