Президент України Володимир Зеленський сьогодні дав пресконференцію. Глава держави прокоментував імовірні зміни в Кабінеті Міністрів, вибори у США, оцінив процес мобілізації, а також відповів ще на низку питань.
Зеленський заявив, що готовий співпрацювати з Дональдом Трампом у разі його повернення до Білого дому.
“Я думаю, що якщо пан Дональд Трамп стане президентом, ми будемо працювати. Я цього не боюсь”, — пояснив Зеленський.
Зеленський зауважив, що серед республіканців є різні позиції, зокрема й “більш праві, радикальні”.
“Але хочу вам сказати: більшість у Республіканській партії підтримує Україну і народ України”, – підсумував він.
За словами Зеленського, мобілізація відбувається “за планом військових”, але є нюанс щодо підготовки новобранців.
“Що стосується тренувальних майданчиків, їх недостатньо. Що стосується, чи можна їх розширити, вже йде розширення. Що стосується, чи можна розширити базу за кордоном, так”, – зазначив Зеленський та додав, що розширення тренувальних баз є одним із пунктів двосторонньої угоди про співпрацю у сфері безпеки з Польщею.
Коментуючи можливість кадрових змін в уряді, він заявив, що “проговорює з деякими міністрами ті чи інші зміни”. При цьому глава держави ухилився від відповіді на те, чи очікувати найближчим часом на відставку прем’єра Дениса Шмигаля.
Президент акцентував, що наступ російських військ на півночі Харківської області провалився.
В контексті ситуації на Харківщині він також відмовився порівнювати між собою екс-головкома Валерія Залужного та головнокомадувача ЗСУ Олександра Сирського.
“Я до всіх ставлюся з відповідною повагою. Кожен виконує або виконував своє завдання на своєму місці. Складно сказати, щоб було якби не змінилося керівництво армії”, – сказав президент.
Окрім дронів, займаємося іншими системами, які дозволять нам бути більш далекобійними, сказав Зеленський.
“Зараз всі думають, як зберегти енергетику, і це правда. Збереження нашої енергетики частково, скажу вам чесно, залежить і від того, що ми нанесли потужні удари по генеруючим енергетичним об’єктам РФ”, – сказав він.
За словами Зеленського, Україні потрібно 25 зенітно-ракетних комплексів Patriot для того, аби повністю закрити небо від ворожих повітряних загроз.
“Він найпотужніший, ніщо, крім нього, не працює з балістикою. Взагалі, щоби повністю закрити Україну, на думку військових, потрібно 25 систем. Повністю закрити небо”, – заявив президент та акцентував, що не може сказати, скільки таких систем буде в України.
Щодо літаків, за оцінкою глави держави, Україні буде недостатньо тих західних винищувачів F-16, які вона отримає до кінця року від союзників.
Президент проінформував, що у листопаді Україна має напрацювати план для другого мирного саміту. Там, на його думку, мають бути присутні представники РФ.
На думку президента, Україна отримала на Вашингтонському саміті НАТО той максимум, який могла. Але про запрошення наразі не може йти мови.
“Без популізму, без балачок, запрошення в НАТО і членство в НАТО Україна отримає швидко, як тільки закінчиться війна. Їм для запрошення потрібно консолідоване рішення всіх членів НАТО. Тому я вважаю, що на цьому саміті НАТО Україна отримала максимум, який ми могли отримати”, – сказав він.