На жаль, не всі водії відповідально ставляться до поведінки на дорозі та не оформлюють обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності – автоцивілки.
Чи захищає у такому разі законодавство водіїв, які мають страхування? Надаємо відповідь експерта зі страхування від Finance.ua Дар`ї Горбач про актуальну ситуацію з цього питання на 2023 рік.
Дар’я Горбач, експерт Finance.ua стверджує, що якщо у винуватця ДТП немає поліса ОСЦПВ, а у вас є поліс, що діє, ви все-таки можете звернутися за компенсацією в МТСБУ, надавши всі необхідні документи.
Однак зауважте, що при цьому не можна ремонтувати автомобіль до моменту огляду представником МТСБУ. Телефон контакту центру МТСБУ – 0-800-608-800.
Можливість отримання компенсації, навіть якщо у водія-винуватця немає ОСЦПВ, зумовлена реформами у сфері страхування. Так, у цьому році було створено законопроект №8300, за словами його творців закон “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” було прийнято 20 років тому й він потребує оновлення.
Основні положення реформи системи автострахування:
Також, у зв’язку з збільшенням страхових лімітів (до 160 тисяч грн на пошкодження майна та до 320 тисяч грн на завдання шкоди здоров’ю) збільшилася і ціна автоцивілки.
Ціна автоцивілки у 2023 році розраховується індивідуально та залежить від чотирьох параметрів: міста реєстрації, типу автомобіля, додаткових послуг та наявності пільг від держави.
Чим більше місто, у якому проживає водій (а значить, більш завантажені дороги і високі ризики аварійних ситуацій) та чим більший об’єм двигуна (великий автомобіль, який може завдати більше шкоди) — тим дорожчою буде автоцивілка. Найдорожча вартість ОСЦПВ в Україні — в Києві та Київській області.