Набули чинності деякі нові нормативно-правові акти КРАІЛ
Нещодавно стало відомо, що Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей ухвалила рішення «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів». Зокрема зміни зумовлені необхідністю дотримуватися вимог закону «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах» та закону «Про медіа».
Згідно з цим рішенням, низка аспектів роботи Комісії та інших органів приводяться у відповідність до вищезазначених законів:
- Доопрацьовано порядок формування та ведення Реєстру організаторів азартних ігор у гральних закладах.
- Удосконалено порядок формування та ведення Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.
- Оптимізовано порядок направлення та виконання вимог щодо обмеження доступу на території України до вебсайту або його частини.
Одне з ключових завдань Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей — забезпечувати законну та прозору діяльність операторів азартних ігор на території України. Уже сьогодні в країні працює досить велика кількість гральних закладів. Більшість із них надають свої послуги в онлайні, але навіть у такому разі вони підпадають під дію законодавчих актів і норм.
Отже, наразі йдеться не про нові рішення Комісії, а про доопрацювання вже наявних. Ймовірно, більш глобальні зміни варто очікувати вже 2024 року. Особливо за умови, що завершаться бойові дії на території України. В КРАІЛ вважають, що завершення війни може стати сильним тригером для азартних операторів, після якого дуже багато представників цієї індустрії вийдуть на український ринок. І йдеться не тільки про вітчизняні компанії, а й про закордонні. Раніше в КРАІЛ говорили про те, що вже зараз є кілька великих компаній, пов'язаних з азартними іграми, які загалом готові вийти на ринок України. Водночас не всі з них очікують закінчення війни. Деякі насамперед очікують удосконалення податкового законодавства, бо наразі воно ставить азартний бізнес у досить скрутне становище. Податки для гральних закладів усе ще дуже високі, а саму податкову базу фактично створювали в період, коли азартні ігри були заборонені на території України. Тож вона справді потребує комплексного доопрацювання, про що неодноразово говорили не лише представники Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей, а й інші фахівці, пов'язані з гральним бізнесом.