Впродовж листопада КРАІЛ видала 139 нових ліцензій у сфері азартних ігор
Попри те, що в Україні триває повномасштабна війна, а економічна ситуація загалом залишається доволі нестабільною, індустрія азартних ігор продовжує розвиватися. Як нещодавно повідомили представники Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, упродовж листопада цього року КРАІЛ отримала 686 нових заяв про отримання ліцензій у сфері організації та проведення азартних ігор.
Однак не за всіма запитами були видані відповідні ліцензії. Загалом Комісія впродовж листопада видала 139 нових ліцензій, що становить близько чверті від кількості поданих заяв. Зокрема були видані ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор, надання послуг у сфері азартних ігор, проведення ігор у залах гральних автоматів тощо. Також видано 30 ліцензій на гральні столи й 104 ліцензії на гральні автомати.
Як зазначили в КРАІЛ, доволі значна частина заяв взагалі не були розглянуті, адже в них не містилася обов’язкова інформація. Тому Комісія прийняла рішення про відмову у видачі ліцензій заявникам.
Станом на 30 листопада 2023 року в КРАІЛ на розгляд очікували 323 заяви, подані в листопаді. Терміни їх розгляду встановлені статтею 48 закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Згідно з законом, уповноважений орган впродовж п’яти робочих днів з дня прийняття заяви та документів, що додаються до неї, має розглянути її або ж може залишити її без розгляду при наявності для цього підстав.
Підставами для залишення заяви без розгляду можуть бути наступні:
- Документи, що додаються до заяви, подані не в повному обсязі.
- Заява чи бодай один з супутніх документів підписаний особою, яка не має для цього повноважень, або заява оформлена з порушеннями вимог закону чи має інші невідповідності вимогам чинного законодавства.
- Подавач заяви має зв’язки з країною-агресором.
В Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей наголошують, що у більшості випадків причина відмови розгляду заяви полягає саме в припущенні заявниками помилок при оформленні або ж відсутністю деяких обов’язкових документів. Зазвичай заявнику вдається доволі швидко підготувати повторну заяву належним чином, подати її заново й отримати ліцензію. Тому в КРАІЛ вкотре наголосили, що важливо ретельно вивчати вимоги чинного законодавства й уважно ставитися до підготовки заявних документів, щоб потім не витрачати власний час та час співробітників Комісії. В організації сподіваються, що в 2024 році кількість нерозглянутих та повернутих заяв буде зменшуватися, а сам процес ліцензування прискориться.