У Німеччині починають судити заколотників угруповання “Рейхсбюргери”, які планували держпереворот

У Німеччині дев’ятьох чоловіків звинувачують у державній зраді, замаху на вбивство і підготовці насильницького державного перевороту. Вони є членами угруповання “Рейхсбюргери”, повідомляє Reuters.

Це — перший з трьох процесів у масштабній справі. Всього судитимуть 27 осіб. Їм закидають змову з метою повалення влади. Заколот розкрили наприкінці 2022 року. 

Заколотники нібито прагнули здійснити у ФРН держпереворот та запровадити жорсткий воєнний стан. Обвинувачені є членами угруповання “Рейхсбюргери”. Загалом, згідно з інформацією німецької розвідки, організація налічує близько 21 тисячі членів: вони не визнають ФРН легітимною.

За даними розвідки, організацію очолює князь Генріх XIII — нащадок позбавленої престолу династії Ройс. 

Переворот готували понад рік. Прокурори стверджують, що обвинувачені становили реальну небезпеку: про це свідчить ретельне планування заколотників та великі запаси вогнепальної зброї — у дев’ятьох підозрюваних знайшли пів мільйона євро готівкою, 380 пістолетів, 350 одиниць холодної зброї й близько 148 000 набоїв.

“Вони планували проникнути з озброєною групою в будівлю парламенту в Берліні, затримати законодавців і зруйнувати систему. Вони розуміли, що захоплення влади буде пов’язане з убивством людей”, —  заявили прокурори.


“Рейхсбюргери”  або у перекладі “Громадяни Рейху” вважають себе громадянами Німецького рейху часів Першої світової війни. Вони керуються ідеєю, що іноземний “альянс”, в якому — США та Росія, готовий допомогти їм скинути нелегітимну “Глибинну державу”, яка, на їх думку, захопила владу в Німеччині у часи Другої світової війни.