Перший закон про ШІ ухвалено у Євросоюзі: деталі

Ще 13 березня, Європарламент більшістю голосів підтримав проєкт закону, який гарантує безпеку, дотримання основних прав людини та сприяння інноваціям. Простіше кажучи, це історичне рішення щодо штучного інтелекту. І, після набуття чинності, ці норми зобов’яжуть творців ШІ, зокрема дотримуватися вимог прозорості, інтегрувати “людський” нагляд тощо. Але, для використання вільного часу з користю можна під’єднатися до каталогу казино з депозитом від 20 грн, де знаходяться найкращі заклади України з миттєвими виплатами.

Які обмеження та заборони є у законі

Згідно з матеріалом Bloomberg, перший у світі комплексний закон про ШІ має зменшити занепокоєння щодо потенційних ризиків його використання. Він встановлює конкретні зобов’язання для творців та людей, що впроваджують технологію. Серед заборон тут знаходяться:

  • Ведення каталогів з біометричними даними та використанням чутливих ознак;
  • Недозволене вирізання обличчя людини з метою впізнання з мережі або камер спостереження;
  • Деякі практики, пов’язані, наприклад, з маніпуляціями поведінкою громадян або розпізнаванням їхніх емоцій в освітніх та професійних колах;
  • Біометричне впізнання осіб з боку правоохоронців. Винятки: розшук зниклих безвісти або підозрюваних у тероризмі.

Цікаво, що за відповідні правила проголосувало 523 парламентарі. Зазначається, що норми почнуть діяти через 20 днів після публікації. А, протягом двох років, вони будуть застосовані у повному обсязі. 

Які позитивні зміни принесуть нові правила

Нові норми щодо регулювання ШІ почнуть діяти приблизно з травня. Але, мешканці країн ЄС відчують перші реальні зміни до кінця 2024 року. До того ж на законодавчому рівні ще доведеться створити регулювальну установу, яка стежитиме за дотриманням норм щодо ШІ. Не дивлячись на це, нове законодавство може дати кілька позитивних поштовхів.

По-перше, деякі проєкти можуть бути заблоковані, якщо вони несуть у собі підвищені ризики. Наприклад, це порушення базових прав людей у галузі медицини або освіти. По-друге, використання ШІ стане більш очевидним та прозорим. 

Зокрема, розробники будуть змушені вносити примітки до відео, створених за допомогою ШІ. Щобільше, фірми, що створюють, до прикладу великі мовні моделі, повинні будуть робити технічні документи до них. Це розв’язує питання, наприклад щодо дотримання норм стосовно авторського права. І наостанок, у Євросоюзі буде створено спеціальний офіс, куди люди матимуть змогу подати скаргу за нанесення шкоди з боку ШІ.