Адвокатів військовополонених, засуджених до страти в "ДНР", нагородили

Гільдія російських адвокатів нагородила Ігоря Вагіна та Дмитра Єршова, які представляли інтереси трьох засуджених у "ДНР" до страти полонених іноземців, які воювали на боці збройних сил України. Юристам вручили відзнаки "За внесок у розвиток адвокатури". Про це повідомляє видання "Адвокатська вулиця".

На сайті гільдії адвокатів йдеться , що Вагін та Єршов з 15 квітня перебувають у відрядженні в зоні так званої "спецоперації". Вони нібито щодня виїжджають на слідчі дії у зону бойових дій. Президент гільдії заявив, що Вагін та Єршов "з ризиком для життя, безкорисливо виконують свої адвокатські функції".

На початку червня так званий верховний суд самопроголошеної "ДНР" засудив до страти громадян Великобританії Ейдена Асліна та Шона Піннера, а також підданого Марокко Саадуна Брагіма. Їх визнали винними у найманстві та спробі збройного захоплення влади.

Нагадеємо, лише три країни-члени ООН – Росія, Сирія та КНДР – визнають незалежність "ДНР" і, отже, правомочність суду самопроголошеної республіки.

Світова спільнота засудила смертний вирок іноземним бійцям ЗСУ. Держсекретар США Ентоні Блінкен у Twitter написав про вирок: "Ми серйозно стурбовані повідомленнями про фіктивний "суд" і вироки комбатантам, які законно служать у Збройних силах України. Ми закликаємо Росію та підконтрольні їй сили поважати міжнародне гуманітарне право, включаючи військовополоненим". Великобританія, за словами речника прем'єр-міністра Бориса Джонсона, має намір домагатися звільнення своїх громадян, але переговори вона вестиме не з російською, а з українською стороною.

Усі троє засуджених до страти жили в Україні та служили у ЗСУ за контрактом задовго до початку війни. 48-річний британець Шон Піннер переїхав до України 2014 року, а його 28-річний співвітчизник Ейден Аслін приїхав 2018-го. Дружина Піннера та наречена Асліна – українки. 21-річний марокканець Саадун Брагім був студентом українського вишу. Вони офіційно є військовослужбовцями, що, згідно з міжнародним правом, не повинно дозволяти вважати їх найманцями.