У Нацгвардії розповіли як організована реабілітація бійців

Після участі у боях, отримання поранень та контузій кожен військовослужбовець має обов’язково пройти курс реабілітації та реадаптації. Про це йдеться у матеріалі Відділення інформації та комунікації Східного теруправління НГУ.

“У шпиталі лікують тіло, а ми допомагаємо відновити психологічні та духовні ресурси людини, — пояснює психологиня Оксана. — Одна з таких технік — дебрифінг: військовослужбовці діляться своїми відчуттями під час потрапляння в екстремальні умови, розповідають як реагувало їхнє тіло. Коли група це обговорює, вони розуміють: все що відбувалося не є унікальним, це нормальна реакція на ненормальні обставини”.

Коли бійці проходять такі або подібні практики, психологи спостерігають, чи не потрібно їм індивідуальна робота задля глибшої допомоги. Основна задача психологічної служби – повноцінно повернути військовослужбовця до строю, навчити основам психологічної допомоги та самодопомоги.

“Коли до людини повертається нормальний повноцінний сон, інші базові потреби, він вертається до свого звичайного стану та готовий стати у стрій. За потреби військовослужбовця направляємо до реабілітаційних центрів НГУ, — розповідає гвардійка Оксана. — Наразі доводиться працювати у посиленому режимі, аби охопити психологічною підтримкою якомога більше гвардійців».

Також пані Оксана додає, що робота над психотравмами військовослужбовців проходить ефективніше, якщо видається можливість працювати не лише з конкретним бійцем, але й з його родиною.