На Харківщині аграрії збирають з полів зерно і російську техніку

Неподалік Барвінкового та Балаклії працівники агрофірми знайшли покинуті бойові машини російської армії, які передадуть на озброєння Збройним силам України.

Про це Суспільному розповів директор агропідприємства Андрій Воронкін.

"Нам подзвонили, сказали, є покинута російська техніка. Ну, ми сидимо, приймаємо рішення: якщо вона кинута, то поїхали її забирати. Вона була повністю з боєкомплектом. Росіяни порізали проводи… В "Уралі" спалили колесо", — розповідає Воронкін.

Аграрії транспортували техніку у безпечне місце та відновлюють для потреб ЗСУ.

"Відновлюємо "Штурм", БТР, "Урал". У мене є акти, ми їх передаємо до Збройних сил України", — каже директор агрофірми.

За словами Воронкіна, до жнив в умовах війни готувалися заздалегідь: придбали вогнегасники і протипожежні ковдри, разом із рятувальниками сформували загони для гасіння пожеж, комбайнерів забезпечили касками та бронежилетами. Біля кожного поля підготували місця для укриття.

"Вириті невеликі окопи, де наші хлопці [можуть перечекати]… Був випадок, що наші хлопці кинули техніку, в окопах перечекали, поки пролітали через нас "Урагани", — розповідає Воронкін.

Поля, які обробляє підприємство, розташовані поблизу Балаклійської, Барвінківської та Близнюківської громад.

"Найважче — психологічно, зараз уборка йде, над комбайнами пролітають і літаки, і гелікоптери. Ми викликали саперів, які розмінували нам за березень-квітень близько 1,5 тисячі гектарів землі. Всі заплановані площі ми готові збирати, крім одного поля, це 139 га, неподалік Балаклії, село Осіївка. Його просто фосфорними бомбами спалили", — розповідає Андрій Воронкін.

За прогнозами підприємства, через бойові дії втрачено 15% врожаю.

"У нас новий тік, нові склади і новий завод з підготовки насінневого матеріалу, який ми побудували минулого року на понад 30 млн грн, весь розбомбили", — розповів директор підприємства.

Аграрії збирають врожай попри постійну небезпеку.

"Наші Збройні сили України також працюють у небезпеці, тому і нашим механізаторам говорю: "Хлопці, ми ж на війні, але у нас свій фронт, треба працювати". Небезпечно, але поки нам вдається із цим справлятися", — сказав Воронкін.