ISW: Росія зосередиться на захопленні Сіверська та Бахмута

Російські війська зараз не будуть віддавати пріоритет захопленню Слов'янська, зосередившись натомість на захопленні Сіверська і Бахмута в Донецькій області, пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у традиційному зведенні в 146-й день війни.

Це підтверджує, зокрема, зустріч міністра оборони Росії Сергія Шойгу з командувачем угрупуванням військ "Схід" генерал-лейтенантом Рустамом Мурадовим. Шойгу доручив Мурадову приділити першочергову увагу знищенню українських ракет великої дальності та артилерійських систем.

Експерти припускають, що Кремль вважає Ізюмсько-Слов'янський район менш пріоритетним, ніж захоплення інших територій на Донбасі.

За даними аналітиків Інституту, російські війська здійснили серію наземних атак на схід від Сіверська та на південь від Бахмута та активізували наступ на Авдіївку і здійснили обмежені наземні штурми на лінії фронту Донецьк – Авдіївка.

Ймовірні спроби президента Росії Володимира Путіна захистити етнічних росіян від загальної мобілізації можуть викликати опір у деяких етнічних анклавах, які, здається, несуть непропорційно великий тягар війни. 18 липня російський Telegram-канал «Рибар» опублікував репортаж про рух «Нова Тува» — антивоєнну організацію, що складається з активістів тувинського анклаву етнічної меншини. "Рибар" звинуватив рух "Нова Тува" в розповсюдженні антивоєнної пропаганди та розпалюванні міжнаціональної ворожнечі в Російській Федерації. Цей звіт заслуговує на увагу в контексті нещодавнього збільшення формування регіональних добровольчих батальйонів, багато з яких мають різні етнічні ознаки.

ISW та інші раніше відзначали, що в Україні воюють неетнічні російські батальйони, до складу яких входять війська з Чечні, Південної Осетії, Туви, Тартарстану, Башкортостану, Чувашії та інших. Ці показники свідчать про те, що Путін може не бажати проводити загальну мобілізацію частково через небажання мобілізувати велику кількість етнічних росіян. Пост "Рибаря", а також попередні повідомлення про антивоєнну групу «Вільна Бурятія» висувають на передній план ризик того, що очевидне бажання Путіна, щоб неросійські брали на себе тягар війни на цьому етапі, може створити внутрішню напругу в цих регіонах.