Політика

Арсеній Яценюк: Членство України і Грузії зробило б НАТО сильнішим

11 червня 2021
13:41
838
Поділитися:

НАТО – це не військовий блок, це союз успішних демократичних країн, які борються за цінності вільного світу. І Україна заслуговує стати членом цього союзу успішних держав, - підкреслив голова Київського Безпекового Форуму, прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк у ході Молодіжного КБФ 11 червня.

Якби Україна була членом НАТО з 2008 року, Росія ніколи би не захопила Крим, наголосив він: «Якби Україна була членом НАТО, Росія ніколи би не здійснила акт військової агресії проти України на територіях Донецької і Луганської областей. Росія ніколи би не збила літак МН-17 своєю ракетою над українською територією. Якщо би Україна була членом НАТО, тисячі українців зі зброєю в руках не загинули би за нашу країну. Тому що Росія ніколи б не пішла на акт військової агресії проти України». Якби Грузія була членом НАТО, Росія так само не порушила би територіальну цілісність Грузії, додав Арсеній Яценюк.

«Якби Україна і Грузія стали членами НАТО, НАТО було б сильнішим», - підкреслив голова КБФ.

«НАТО – це не військовий блок, це союз демократичних країн, які борються за цінності вільного світу. Більше 50% світової економіки належить країнам-членам НАТО. Щоденно близько 3 мільйонів військовослужбовців, які охороняють мир, стабільність і спокій в країнах-членах НАТО. Загальний обсяг фінансування на оборону країн-членів НАТО перевищує 1 трильйон доларів. Тобто, це союз успішних держав», - наголосив він.

Україна заслуговує стати членом цього союзу успішних держав, підкреслив Арсеній Яценюк: «Україна заслуговує хоча б тому, що продемонструвала, як вона бореться за своє майбутнє, за свою свободу і незалежність. Ми охороняємо кордони країн-членів НАТО. Ми боремося за свою свободу і за свободу наших партнерів по Альянсу. Ми довели, що зі зброєю в руках захищаємо демократію. Майбутнє НАТО вкрай важливе для України. І майбутнє України вкрай важливе для НАТО».

Арсеній Яценюк звернувся до учасників Молодіжного Київського Безпекового Форуму: «Я не хочу, щоб ви очікували ще десятки років на те, коли наші союзники все-таки приймуть рішення, щоб України підписала План дій щодо членства в НАТО».

Він нагадав, що минуло вже 13 років з того часу, коли він як голова парламенту підписав разом з тодішнім президентом і прем’єр-міністром звернення до країн-членів НАТО надати Україні ПДЧ: «Минуло 13 років, але, на превеликий жаль, віз і нині там. До сьогоднішнього дня ми не отримали Плану дій щодо членства. І тут є як домашня робота України, так і політична відповідальність наших західних союзників. Кожен повинен прийняти для себе рішення. Наше рішення однозначне, і це рішення закріплено в українській Конституції, - Україна повинна стати членом Європейського Союзу і НАТО».

«Ця дорога довга. Але ця дорога повинна бути пройдена», - додав він.

Арсеній Яценюк нагадав, що кілька днів тому два велосипедисти з Німеччини вирішили переїхати український кордон без будь-яких пунктів перетину, думаючи, що Україна – вже член Європейського Союзу: «Наші європейські друзі повірили в те, що Україна вже член ЄС. Вони не помилилися. Вони трошки в часі зарано приїхали, але загалом вони правильно все зробили. Україна буде членом Європейського Союзу і Україна буде членом НАТО».

Голова КБФ підкреслив, що за останні 12 років підтримка вступу України до НАТО неймовірно зросла: «Пригадую ті часи, коли рівень підтримки ідеї членства України в НАТО не переважав 10-12%. Сьогодні, якби питання про членство України в Альянсі було виставлено на референдум, більше 60% українців сказали би: НАТО – так, ми за НАТО».

Арсеній Яценюк зазначив, що нинішній молодіжний форум проводиться для того, «щоби світ почув позицію української молоді, позицію українського майбутнього; ваше бажання, віру, сподівання і ваше бачення України - успішної, європейської, безпечної, члена Європейського Союзу і НАТО».

Нагадаємо, сьогодні проходить дев’яте щорічне молодіжне зібрання Київського Безпекового Форуму, заснованого фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Теги: КБФ, Яценюк

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал


Сьогодні
більше новин
delta = Array ( [1] => 0.00072193145751953 [2] => 0.077490091323853 )