Харьков

В Славянске гвардейцы и старшеклассники вспоминали события 2014 года

16 марта 2018 18:32

У День українського добровольця військові перевтілились у вчителів з Новітньої історії. Вони розповіли десятикласникам про те, як формувались добровольчі батальйони імені Кульчицького, «Донбас», «Айдар», «Азов», «Київ», «Чернігів», «Херсон» тощо. Очевидці та учасники тих подій поділилися власними спогадами про той складний період.

«Все, як пам’ятаєте, почалося з кримських подій. Я все це бачив на власні очі. Там спецпризначенці країни-агресора почали захоплювати військові частини, але вже тоді, і саме звідти, почався рух опору. Спочатку мирний, далі - збройний. Багато кримчан тоді робили свій вибір. Виїжджали до материкової України, йшли на фронт, воювали на Донбасі, або охороняли український кордон в Херсонській, Харківський, Чернігівській областях – всюди, де була загроза окупації. Кримські татари також почали формувати власні підрозділи, наприклад, батальйон «Аскер», аби визволити землю своїх пращурів від окупантів. Люди йшли на все це усвідомлено. Серед перших добровольців було багато колишніх силовиків, для яких присяга на вірність українському народу не була порожнім звуком», − розповів старший офіцер групи по роботі з особовим складом старший лейтенант Андрій Мірошниченко.

«На початку неоголошеної війни бійцям бракувало бронежилетів, транспорту, зброї, але не завзяття та віри в Україну. Люди часто не хотіли, навіть, називати прізвищ, ми знали одне одного лише по позивних, але довіряли, ніби, найближчій людині. Власне, це був один з факторів, який на початку зупинив швидке просування ворога нашою землею. Війна перейшла до позиційної фази. Жертв стало менше. У прифронтових містах люди почали жити нормальним життям», − зазначив офіцер групи інформації та комунікації Сергій Молотков.

«Для нас важливо, щоб діти спілкувалися з людьми, які брали безпосередню участь в тих подіях. Які б не маніпулювали тим, чого самі не переживали. Щоб діти могли брати інформацію з «перших вуст», ставити запитання. Разом з тим, ми пам’ятаємо, що війна – це травматичний досвід, і тому намагаємося бути максимально обережними у цій сфері», − підкреслила заступник директора з виховної частини Слов’янської ЗОШ №1 Інеса Боднарчук.

Не обійшли й тему мінної безпеки. Військові повторили зі школярами та викладачами правила поводження з вибухонебезпечними предметами.


Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling