Харьков

В Харькове стартует XIII фестиваль документального кино о правах человека Docudays UA

29 октября 2016 22:23

4 листопада у Харкові стартує XIII Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Вже традиційним для нашого міста є відкриття фестивалю показами у кінотеатрі 8 ½. Тиждень з Docudays UA пройде з 4 по 10 листопада, початок сеансів о 18:20.

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії».

Буває, дуже боляче розставатися із цими яскравими оазисами – хибними уявленнями про нашу реальність. Адже приємно й комфортно жити в них. Проте фільми зумисне вриваються до нашої зони комфорту й пропонують інакший погляд на вкрай звичні омани, що керують нашим життям.

Другій рік поспіль ми долучаємо до показів режисерів. Цьогорічний сюрприз від організаторів –зустріч з режисерками та одночасно героїнями стрічки «Аліса в Країні війни» Алісою Коваленко та Любов’ю Дураковою.

4.11 - відкриття та зустріч з авторками фільму

Аліса в Країні війни / Alisa in Warland / Аліса Коваленко, Любов Дуракова / Польща, 2015 / 76’

Коли на Майдані починалася революція, Алісі було 26 років. Як і багато інших режисерів, вона почала знімати важливі події, що відбувалися в її країні. Але дуже скоро відстань між камерою і реальністю починає скорочуватися, життя і смерть стають важливішими за просто зйомки фільму, і впродовж наступних двох років Аліса опиняється в найгарячіших точках заворушень: від Майдану Незалежності в Києві, через блок-пости Слов’янська, до руїн Донецького аеропорту. Це  також історія подорожі та особистий щоденник української дівчини-документаліста, яка стикається з проблемою вибору, так само, як і більшість громадян її країни, коли історичні події раптово вриваються в особисте життя.

5.11 

Звіть мене Маріанною / Call Me Marianna /Кароліна Бєлявська / Польща 2015 / 75'

Маріанна – приваблива сорокарічна жінка, яка подала позов проти своїх батьків, щоб домогтися зміни статі. Віддалившись від матері та забувши своїх найкращих друзів, вона шукає притулку в театральній трупі, де розбирається у своїй ситуації, репетируючи п’єсу, засновану на її минулому. Коли день операції наближається, у Маріанни спалахує несподіваний роман зі старшим чоловіком, який пропонує їй промінь надії. Проте вона стикається з тим, що може втратити наймиліше – свою родину, тож має зустрітися віч-на-віч із моторошним нагадуванням про жертви, на які треба піти, щоб бути собою.

6.11 

Крісло твого батька / Thy Father’s Chair / Італія, США, Іспанія 2015 / 74'

Авраам і Шраґа – ортодоксальні юдеї та літні близнюки, що живуть усамітненим життям в успадкованому бруклінському будинку. Після смерті батьків вони взагалі перестали викидати будь-що, зібравши в себе вдома все, що тільки можна зібрати, та прихищаючи бездомних котів. Чоловік, що орендує частину будинку поверхом вище, скаженіє та погрожує припинити сплачувати оренду, якщо вони не позбудуться всього мотлоху зі свого помешкання. Авраам і Шраґа змушені скористатися послугами спеціалізованої компанії з прибирання. Близнюкам також доводиться шукати відповіді на безліч складних питань свого життя.

7.11 

Наближаючись до слона / Approaching the Elephant / Аманда Роуз Вайлдер / США 2014 / 89'

Перший рік у Вільній школі Тедді Макардла в Літтл-Фоллз (Нью-Джерсі), де відвідування занять добровільне, а правила визначає демократичне голосування. Аманда перебуває там від початку до кінця навчального року, спостерігаючи та документуючи, як засновник школи Александр Хост, одинадцятирічний Джованні, семирічна Люсі, а також неймовірний акторський склад молодих особистостей формують стосунки, досліджують своє оточення та обговорюють порушення правил, аж поки все не сягає критичного етапу. Цей фільм – яскравий портрет розкутого дитинства та людських стосунків.

8.11 

Парк збоченців / Pervert Park / Фріда Баркфорс, Лассе Баркфорс / Данія, Швеція / 77'

Як ми можемо розв’язати соціальну проблему, якщо навіть її обговорення невимовно лякає? Цей фільм розповідає про людей, яких ніхто не хоче мати за сусідів. Florida Justice Transitions – це трейлерний парк, заснований матір’ю засудженого за сексуальний злочин; там знайшли домівку 120 людей, які прагнуть повернутися в суспільство після скоєння сексуального насильства. Їхні злочини варіюються від дрібних до немислимих – кожен та кожна з цих людей бореться з власними демонами. Новаторський фільм кидає нам виклик: зрозуміти, чому ці чоловіки і жінки тут опинилися, і знайти способи розірвання руйнівного кола сексуального насильства.

9.11 

Битви / Battles / Ізабелль Толленаре / Бельгія, Нідерланди 2015 / 88'

Відлуння війни доходить і до мирного часу. Фільм, однаково чутливий до трагічного та комічного, терпляче знайомить глядача зі слідами війни у природних пейзажах та людській пам’яті. Старий чоловік на всіяній бункерами землі, нічна туристична пам’ятка колишнього табору для військовополонених, військовики, що підривають стару вибухівку, жінки, які виготовляють надувну зброю. Вплив мілітаризації на повсякденне життя та абсурдність зв’язків між ними. Режисер показує присмерковий світ, де минуле і сьогодення, війна і гра, загроза і невинність стають одним цілим.

10.11 / DOCU/КОРОТКО  

Гніздо / The Nest / Крістіна Шнірцова / Словаччина 2015 / 25'

Чи можна замінити любов матеріальною власністю? Цей фільм –трагікомічний та інтимний портрет літньої пари зі словацького села. Вони живуть у боргах і ремонтують свій будинок у надії, що їхні діти одного дня повернуться, щоб знову жити з ними. Але в житті кожного батька та кожної матері настає мить, коли вони мусять зіткнутися віч-на-віч зі страхом самотності.

Моріом / Moriom  / Francesca Scalisi, Mark Olexa / Швейцарія 2015 / 12'

Літо 2014 року, сільський Бангладеш. «Я спустилася з небес. Я прийшла, щоб знищити все погане у світі. Я поліцейський. Я квітковий янгол. Я отримала роботу в полійному відділку. Я покараю їх. Я посаджу їх до в’язниці». Історія дівчини та трагедії, що змінила її життя.

Тягар доказів / The Burden of Proof /  Стефан Кессіссоґлу /  Німеччина 2015 / 33'

Вони перетинали моря та ризикували життям, щоб нарешті дістатися фортеці Європи, лише щоб виявити, що найбільше випробування ще попереду. Фільм стежить за боротьбою двох шукачів притулку, поки вони борються за свою версію правди. Але як можна довести те, що не доводиться?

Ще один день в Єгипті / Just Another Day in Egypt / Коріна Швінґрубер Іліч, Нікола Іліч / Сербія Швейцарія / 2015 / 11'

Що залишилось після Єгипетської революції 2011 року? Під час президентських виборів 2015 року, коли головою держави обрали колишнього головнокомандуючого збройних сил Абделя аль-Сісі, повсякденне життя тривало, а люди на вулицях Каїра намагалися просто не опускати руки.

Детальніше про фестиваль та розклад показів можна дізнатись:

на фб-сторінці 

або на сайті – docudays.org.ua

 


ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling