Политика

Бойцы 53-й бригады вынудили Муженко самому убедиться в нечеловеческих условиях службы

9 февраля 2016
20:04
4039
Поделиться:

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко особисто відвідає полігон "Широкий Лан" поблизу Миколаєва, де зараз дислокована 53-а окрема механізована бригада, бійці якої вчора маршем були вимушені пійти на Ніколаєв.

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив офіцер прес-служби Генерального штабу ЗСУ Антон Миронович.

"Завтра особисто начальник Генерального штабу буде на полігоні "Широкий Лан", він на особистому контролі тримає те, що там відбувається", - сказав він.

"Хочу наголосити на тому, що ця бригада (53 окрема механізована бригада - 5.ua) - це одна із тих бригад, яка була власне сформована вже під час воєнної агресії з боку Російської Федерації, і деякі підрозділи в неї увійшли зі складу добровольчих батальйонів", - зауважив Миронович.

За словами прес-офіцера Генштабу, не перший раз в момент переміщення великих підрозділів виникають проблеми, зокрема, в облаштуванні побутових умов. Потрібен час для їх вирішення.

"Нормальні побутові умови кожного військовослужбовця - це один серед пріоритетів. Але тут же я хочу наголосити на тому, що це відбувалося в рамках переміщення підрозділу, в рамках передислокації великих підрозділів, і те, що заявляли солдати, що вони жили в зоні проведення АТО краще, це безперечно, пройшов певний час і вони собі їх створили. І не перший раз в момент переміщення великих підрозділів виникають проблеми ... потрібен час, якщо виникають проблеми, їх треба вирішувати в робочому порядку".

Нагадаємо війскькова прокуратура вже виявила суттєві порушення, які допустили офіцери частини.

Учора по обіді група військовослужбовців 53-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України у пішому порядку вирушила з польового табору в районі населеного пункту Ульянівка до Миколаєва, аби висловити військовому прокурору гарнізону своє невдоволення соціально-побутовими умовами перебування на полігоні.

Люди в погонах, за їх словами, втратили надію на те, що командування вирішить зазначені проблеми, і пішли до прокурора. Дізнавшись про цю ходу, заметушилися командири і чиновники, які і автобус знайшли, і людей нагодували.

Зустріч з військовим прокурором відбулася ввечері.

Питань до полковника юстиції Олександра Кота було багато: про побутові умови на полігоні, грошове утримання, відпустки, ставлення командування до підлеглих тощо.

Військовослужбовці передали прокурору заяву щодо їх неналежного забезпечення соціально-побутовими умовами та продовольством, за якою військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 426-1 КК України.

Після зустрічі полковник юстиції О. Кіт разом с військовослужбовцями виїхав на полігон, де знаходиться і по цей час.

У той же вечір на полігон виїхав і перший заступник військового прокурора Південного регіону України полковник юстиції Петро Візнюк. За його участі у розташуванні підрозділу 53-ї бригади розпочала роботу спільна група працівників військової прокуратури Миколаївського гарнізону та Південного територіального управління Військової служби правопорядку ЗСУ.

В рамках кримінального провадження проведено першочергові слідчі дії. Опитано майже 30 військовослужбовців та командирів військової частини, оглянуто місце події. Під час проведення слідчих дій встановлено, що 3-й батальйон 53-ї бригади було передислоковано на Широколанівський полігон з Дніпропетровської області чотири дні тому. Тилові служби не встигли організувати прийом та розміщення особового складу відповідно до вимог статуту, а командири на місці не вжили заходів щодо створення нормальних побутових умов для людей. Зокрема, в наметі замість 20 розмістили майже втричі більше військовослужбовців.

Під час досудового розслідування досліджуються питання:
- діяльності командування військової частини щодо створення належних умов проживання особового складу у польовому таборі та тилового забезпечення підрозділів, зокрема, харчуванням, речовим майном, лазне-пральним обслуговуванням;
- дотримання прав військовослужбовців на матеріальне та інші види забезпечення;
- забезпечення прав військовослужбовців на охорону здоров'я, медичну допомогу.

«Зокрема, - сказав Петро Візнюк, - сьогодні буде організована помивка особового складу. Командири після нашої розмови винайшли можливості вивезти людей в лазню до міста».

Наразі, за його словами, з’ясовується, чи вживаються командуванням військової частини заходи щодо збереження та зміцнення здоров'я підлеглих; забезпечення вимог безпеки при проведенні навчань та інших заходів бойової підготовки.

Особлива увага приділяється вивченню питання щодо забезпечення військовослужбовців належними санітарно-гігієнічними та побутовими умовами проживання у польовому таборі.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


25 июня 2022
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00071501731872559 [2] => 0.34063911437988 )