Новини

Журналистов Сахновщины выбросили из газеты. Заявление

29 Травня 2013 18:09

Заява
харківських журналістів
 
Вважаємо за необхідне напередодні Дня журналіста привернути увагу громадськості, правоохоронців та органів влади стосовно збільшення тиску на представників ЗМІ та погіршення ситуації зі свободою слова в Україні.
 
З 18 квітня триває конфлікт навколо Сахновщинскької газети "Колос", де районна та селищна ради змінили склад засновників, виключили трудовий колектив, який з 1995 року був співвласником газети, призначили діючого головного редактора Галину Пархоменко спочатку виконуючим обов'язки, а потім взагалі звільнили з роботи.
 
Причиною загострення конфлікту журналісти називають своє намагання укласти угоду відповідно до Закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».
 
Згідно з цією угодою райрада, селищна рада мали б оплачувати місце у газеті відповідно до вартості друку своїх матеріалів. Колектив вимагає самостійності, у .т.ч. фінансової, та готовий працювати без бюджетних грошей. Тим більше, що вже почалася ініційована президентом реформа державних та комунальних ЗМІ, яка предбачає їх роздержавлення.
 
Ми обурені фактом намагання позбавити наших колег права на співзасновництво та можливості працювати за чинним законодавством.
 
Факти тиску на журналістів непоодинокі, про що свідчать події в Києві 18-19 травня цього року, коли журналістам не давали виконувати свої обов'язки, а також повідомлення наших колег з інших областей, де місцева влада не погоджується добровільно віддавати комунальні ЗМІ у руки професійних журналістів.
 
На жаль, ми не бачимо реакції правоохоронців на порушення 171 статті УК України.
 
Ми заявляємо про цілковиту підтримку наших сахновщинських колег.
 
Ми вважаємо неприпустимим тиск на журналістів.
 
Ми закликаємо всіх колег проявити професійну солідарність і вимагаємо від правоохоронних органів та чільної влади термінового реагування на порушення законності.
 
Члени правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України:
 
О.Голуб, Є.Маслов, Ю.Хомайко, В.Ревенко, С.Кублицька, В.Зіньківська, М.Десятников, В.Близняк, О.Швець, В.Данюк, В.Галаур, М. Ніколаєва, О.Савенко, К.Григоренко, В.Мірошник, А.Солдатенко.
 
29.05.2013 року


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини