ISW: Міноборони Росії змінює формат оперативних зведень

Російське міноборони знову змінило риторику та формат своїх щоденних зведень про ситуацію на фронті, ймовірно, щоб наповнити інформаційний простір повідомленнями про незначні успіхи та відвернути увагу від значних військових невдач, пишуть експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).

Військове відомство запровадило зміни 3 січня, збільшивши вдвічі обсяг своїх попередніх звітів та зосередившись на заявлених ударах по українських військових об’єктах, які часто не мають оперативного значення, а не на своїх переважно невдалих наземних атаках.

Зведення зосереджено на невеликих населених пунктах, а інформація щодо ударів в них згрупована за типом цілей, а не за місцем розташування, що ускладнює географічну орієнтацію та верифікацію даних.

Російське міноборони також присвятило кілька постів у своєму телеграм-каналі розповіді про нового ракетоносця “Адмірал Горшков”, який навряд чи проводитиме операції з підтримки російських операцій в Україні.

Відомство раніше намагалося наслідувати зведення українського Генштабу у відповідь на критику з приводу відсутності прозорості в офіційному висвітленні війни після військових невдач Росії минулої осені, зазначає ISW.

Експерти інституту також вирахували, що російські загарбники використують 1750 іранських безпілотників до травня 2023 року, якщо будуть застосовувати їх так само інтенсивно, як у період з вересня по грудень 2022 року.

Російські війська все більше покладаються на безпілотники іранського виробництва у своїй кампанії ударів по українській критичній інфраструктурі і, ймовірно, значно вичерпали свої запаси цих систем.

За даними ISW, Росія, ймовірно, прагнутиме подальшої двосторонньої співпраці з Іраном з метою забезпечення більшої кількості високоточних систем озброєнь для використання в Україні.