Чим зайняти дітей удома. Добірка цікавих ідей

– Мам, мені нудно! – чую я, відкриваючи ноутбук, щоб нарешті завершити гору роботи. Знайомо? Діти — чемпіони світу зі створення безладу, але їхній талант до розваг іноді потребує нашої підказки. Коли на вулиці негода чи вам просто не хочеться залишати затишний будинок, настав час дістати свої запаси творчості. Ось кілька ідей, як захопити маленьких непосид і відкрити їм нові горизонти творчості.

Що робити коли скучно? Добірка цікавих занять

Малювання. Від пальчиків до картин за номерами

Малювання – це класика. Воно вчить дітей висловлювати свої думки та почуття на папері. Для найменших підійдуть пальчикові фарби: мінімум правил, максимум радості та, звичайно, бруду. А для старших дітей — картини за номерами https://candy-yarn.com.ua/ua/g72467588-kartiny-dlya-risovaniya 

Чому це цікаво?

  • По-перше, процес розфарбовування за номерами розвиває посидючість.
  • По-друге, готова картина стане прикрасою дитячої кімнати чи ідеальним подарунком бабусі.

Якщо ви шукаєте заняття для підлітка, подивіться сюжети картин від Орігамі. У них найактуальніші розмальовки для підростаючого покоління. Якщо ваша дитина зовсім маленька, допоможіть їй розібратися з номерами та кольорами. Не бійтеся імпровізувати: хто сказав, що кішка не може бути зеленою? 

Робота з дрібними деталями: пазли та алмазна мозаїка

Робота з дрібними деталями – чудовий спосіб розвинути увагу та дрібну моторику. Почнемо із пазлів. Вони бувають будь-яких форм, кольорів та складності. Для малюків підійдуть пазли з великими деталями, а для підлітків зображення міст, аніме або знаменитих картин.

Алмазна мозаїка – це інший рівень. Уявіть собі: ви викладаєте маленькі кольорові камінці на клейову основу, щоб створити блискучу картину. Так, це схоже на медитацію, але для дітей це ще весела гра. Важливо вибрати простий малюнок, щоб результат було видно швидше. Адже діти, як і ми, люблять бачити плоди своєї праці. В наборі алмазної мозаїки може бути не тільки картина, а фігурки, підставки під чашки або блокноти. Додати блиск в корисні речі.

В’язання руками

Якщо ви думали, що в’язання — це бабусине хобі, то тримайтеся. Сучасні діти люблять в’язати руками із пряжі з петельками! Це неймовірно просто: не потрібні ні спиці, ні гачки — лише пальці та трохи терпіння. Пряжа досить об’ємна і швидко в’яжеться. Називається вона Алізі Пуффі.

Що можна пов’язати?

  • мінікилимки для іграшок;
  • теплий шарф для себе чи друга;
  • оригінальні пледи.

Крім того, в’язання вчить дітей терпінню, акуратності та розвиває їх уяву. А вам, мабуть, вдасться спокійно випити чашку чаю. Не знаєте з чого почати? Купуйте готовий набір з пряжею та майстер-класом, наприклад, для в’язання балаклави з вушками.

Ліплення із пластики

Ліплення – це один з найуніверсальніших видів творчості. Маленькі діти люблять ліпити із пластиліну, але старшим, це вже не так цікаво. Тому для них краще купити полімерну глину. З її допомогою діти можуть створювати будь-що. А вироби затвердіють та стануть довговічним декором.

Що знадобиться?

  • полімерна глина, що застигає на повітрі;
  • невеликий ніж для різання;
  • формочки (молди).

Розпис одягу. Перетворюємо старе на нове

Коли в шафі накопичилася купа футболок, які вже ніхто не носить, дайте їм другий шанс! Розпис одягу – це екологічно та захопливо. Купуйте спеціальні акрилові фарби по тканині та запропонуйте дітям створити свій власний дизайн. 

Ідеї ​​для натхнення:

  • написи та цитати;
  • квіткові візерунки;
  • відбитки рук.

Після завершення роботи пропрасуйте одяг праскою через тканину, щоб закріпити фарбу. Готово! Тепер ваша дитина має унікальну футболку.

Епоксидна смола. Експериментуємо з прозорістю

Епоксидна смола – це магія! Діти зможуть відчути себе справжніми вченими та художниками одночасно. Тільки пам’ятайте, що цей процес вимагає вашого контролю.

Що можна зробити?

  • підставки для кухлів;
  • прикраси (підвіски, браслети);
  • мініатюрні картини.

Покажіть дитині, як змішувати смолу з кольоровими пігментами, блискітками чи сухоцвітами. Головне, використовуйте рукавички та маски, щоб процес був безпечним.

Таблиця ідей для рукоділля за віком

Вік дитиниВид творчостіПриклад виробу
3-5 роківПальчикові фарби, пластилінМалюнок веселки; фігурки тварин
6-9 роківКартини за номерами (1-3 рівні складності)Тварини, пейзажі
6–16 роківВ’язання з петельної пряжіШапки, пледи
10-12 роківАлмазна мозаїка, пазлиКвіткові візерунки, абстракція
8–13 роківЛіплення із пластикиБрелок, фігурка улюбленого персонажа
8–16 роківРозпис одягуУнікальний дизайн футболки чи джинс
10–16 роківЕпоксидна смола, картини за номерами (3-5 рівня складності)Прикраси чи підставки;  Сюжети картин: аніме, Сімсони, Скрудж Макдак, чорний долар.

Займаючись творчістю, діти навчаються терпіння, уваги до деталей та самовираження. А ми, батьки, маємо можливість трохи відпочити. Нехай ваші домашні майстер-класи стануть не лише способом розважити дітей, а й приводом для спільного веселого проведення часу. Хто знає, може, ви самі надихнетеся спробувати щось нове?

Автор статті експерт команди Candy-Yarn https://candy-yarn.com.ua/