REQUEST:
about/more-than-1800-ukrainians-are-on-the-register-of-persons-with-restricted-access-to-gambling-krail-data
SERVER:
/gambling/about/more-than-1800-ukrainians-are-on-the-register-of-persons-with-restricted-access-to-gambling-krail-data
GET:
gambling/about/more-than-1800-ukrainians-are-on-the-register-of-persons-with-restricted-access-to-gambling-krail-data

Понад 1800 українців перебувають у Реєстрі осіб, яким обмежено доступ до азартних ігор: дані КРАІЛ

Понад 1800 українців перебувають у Реєстрі осіб, яким обмежено доступ до азартних ігор: дані КРАІЛ

У Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей нагадали, що самообмеження залишається одним із найефективніших інструментів для запобігання негативним наслідкам участі в азартних іграх. З цією метою і було створено Реєстр осіб, яким обмежено доступ до участі в азартних іграх, яким, за даними КРАІЛ, уже скористалися понад 1800 українців.

Водночас в КРАІЛ звернули увагу, що тільки 2023 року було подано понад 1000 заяв про самообмеження. Тобто, більше, ніж за попередні кілька років з моменту легалізації азартного бізнесу в Україні. Це свідчить про те, що українці стали підходити до азартних ігор більш серйозно та відповідально, а також знають про шкоду лудоманії та хочуть їй протистояти. Про це сказав і голова Комісії Іван Рудий:

«Зростання кількості звернень громадян за самообмеженням свідчить про підвищення усвідомленості та відповідальності гравців. Люди починають розуміти небезпеку надмірного захоплення азартними іграми та використовують доступні механізми захисту».

В КРАІЛ додають, що в 99% випадків особи потрапляють до Реєстру саме на підставі відповідної заяви. Ініціаторами обмеження стають або самі гравці, або їхні найближчі родичі, які теж можуть подати заяву. Наприклад, заяву може подати чоловік/дружина гравця або його батьки. Подібна практика абсолютно нормальна і дає позитивний ефект, адже самі люди з ігровою залежністю часто не готові визнати, що страждають від лудоманії, і вважають, що можуть у будь-який момент перестати грати. Але на практиці вони не можуть зупинитися, продовжують повертатися до гри, намагаються відігратися, беруть мікропозики і заганяють себе в ще більші борги. Тому ефективна боротьба із залежністю та обмеження доступу до гральних закладів — це справді актуально.

З іншого боку, проблема лудоманії в Україні не є по-справжньому масовою, як у деяких інших країнах. Серед українців не так багато тих, хто регулярно грає в азартні ігри. І ще менше тих, у кого розвивається залежність. Але це зовсім не означає, що проблему можна ігнорувати і не вживати жодних дій, щоб із нею боротися в зародку.

В Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей закликали гравців відповідально ставитися до азартних ігор і використовувати механізм самообмеження за необхідності. Це дасть змогу зробити індустрію більш цивілізованою та безпечною для кожного, хто любить грати. Представники КРАІЛ також вважають, що надалі кількість заяв про самообмеження збільшуватиметься ще швидшими темпами.

Антон Шевченко
Антон Шевченко,
редактор розділу азартних ігор