В КРАІЛ розповіли про забезпечення реалізації державної санкційної політики

В КРАІЛ розповіли про забезпечення реалізації державної санкційної політики

18 вересня 2023 року на засіданні Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей України (КРАІЛ) було ухвалено рішення про реалізацію секторальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо Ісламської Республіки Іран.

Рішення спрямоване на дотримання організаторами азартних ігор, операторами державних лотерей та суб'єктами господарювання — резидентами України, які отримали ліцензію на провадження діяльності з надання послуг у сфері азартних ігор, обмежень, встановлених рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 27 травня 2023 року.

За словами голови КРАІЛ Івана Рудого, комісія жорстко контролюватиме дотримання санкційних обмежень усіма учасниками ринку азартних ігор.

«Ми не допустимо будь-яких спроб обходу санкцій з боку недобросовісних організаторів азартних ігор. За порушення обмежувальних заходів будуть негайно застосовані штрафні санкції», — підкреслив Рудий.

Зокрема, організаторам азартних ігор забороняється надавати послуги громадянам і компаніям з Ірану. Також не можна використовувати програмне забезпечення, обладнання та технології іранського походження для організації та проведення азартних ігор на території України.

КРАІЛ закликає всі зацікавлені сторони уважно вивчити перелік санкційних обмежень і суворо дотримуватися їх. Дотримання санкцій — це внесок кожного у зміцнення національної безпеки та шлях до якнайшвидшого відновлення територіальної цілісності України.

Комісія також наголошує, що порушення санкцій проти Ірану може мати серйозні наслідки для порушників, такі як скасування ліцензій, штрафи, конфіскація майна та кримінальна відповідальність. КРАІЛ закликає всіх суб'єктів господарювання — резидентів України, які отримали ліцензію на провадження діяльності з надання послуг у сфері азартних ігор, дотримуватися законодавства України та міжнародних зобов'язань України щодо санкцій проти Ірану.

Важливо зазначити, що актуальність реалізації державної санкційної політики ще сильніше зросла на тлі активізації збройного конфлікту довкола Ізраїлю, до якого, судячи з інформації в Мережі, причетний, зокрема, Іран. Нагадаємо також, що саме Іран постачає до Росії озброєння, яке згодом використовується для ударів по території України. Зокрема йдеться про ударні безпілотники Shahed, якими росіяни практично щодня б'ють по Україні. Тому санкційна політика щодо Ірану напевно буде посилюватися надалі.

Антон Шевченко
Антон Шевченко,
редактор розділу азартних ігор