REQUEST:
about/krail-reminded-of-the-need-for-gambling-organizers-to-comply-with-their-obligations-to-not-allow-individuals-to-play
SERVER:
/gambling/about/krail-reminded-of-the-need-for-gambling-organizers-to-comply-with-their-obligations-to-not-allow-individuals-to-play
GET:
gambling/about/krail-reminded-of-the-need-for-gambling-organizers-to-comply-with-their-obligations-to-not-allow-individuals-to-play

В КРАІЛ нагадали про необхідність дотримання організаторами азартних ігор обов’язків не допускати окремих осіб до гри

В КРАІЛ нагадали про необхідність дотримання організаторами азартних ігор обов’язків не допускати окремих осіб до гри

У жовтні на сайті Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей з'явилася стаття про те, що КРАІЛ продовжує отримувати скарги від гравців та інших осіб про те, що деякі оператори азартних ігор не виконують власні обов'язки з ухвалення заходів з метою запобігання участі в іграх осіб, дані яких внесено до Реєстру тих, кому такий доступ обмежено.

Водночас сказано, що якщо оператор азартних ігор порушує процедуру ідентифікації гравців і допускає до участі в іграх тих, кому це заборонено, на нього може бути накладено штраф — 500 мінімальних заробітних плат в Україні. КРАІЛ нагадує, що письмове або електронне звернення щодо порушення законодавства, стандартів або інших нормативних документів у сфері організації та проведення азартних ігор, є підставою для прийняття рішення про проведення позапланової перевірки.

КРАІЛ також повідомляє, що з 2 жовтня 2023 року в Україні набули чинності зміни до Закону «Про рекламу», що стосуються регулювання реклами азартних ігор. Ці зміни відкривають новий етап у розвитку гральної індустрії та передбачають більш суворі вимоги до змісту та розміщення реклами азартних ігор. Так, забороняється рекламувати азартні ігри на телебаченні, радіо (у визначений час), інтернет-сайтах і соціальних мережах, а також використовувати при цьому зображення людей, які не досягли 18-річчя. Реклама азартних ігор допускається тільки на спеціалізованих сайтах організаторів азартних ігор і всередині гральних закладів.

За словами голови Комісії Івана Рудого, кількість таких порушень останнім часом зросла. Він зазначив, що комісія посилить контроль і проводитиме позапланові перевірки організаторів азартних ігор у разі надходження скарг про порушення.

Рудий нагадав, що письмове або електронне звернення про порушення законодавства, стандартів або інших нормативних документів у сфері організації та проведення азартних ігор є підставою для ухвалення рішення про проведення позапланової перевірки.

Він також закликав громадян активно інформувати комісію про факти порушень з боку організаторів азартних ігор. За його словами, це допоможе очистити ринок від недобросовісних гравців і зробити індустрію більш цивілізованою. Крім того, він нагадав про важливість ліцензування казино, які з тієї чи іншої причини працюють в Україні нелегально. Таких представників грального бізнесу все ще залишається досить багато. І робота над їх скороченням ведеться як з боку КРАІЛ, так і з боку інших уповноважених органів. Але, як свідчить досвід інших країн, повністю викорінити нелегальний гральний бізнес практично нереально.

Антон Шевченко
Антон Шевченко,
редактор розділу азартних ігор