REQUEST:
about/crail-persons-with-limited-access-to-gambling-are-prohibited-from-receiving-credit
SERVER:
/gambling/about/crail-persons-with-limited-access-to-gambling-are-prohibited-from-receiving-credit
GET:
gambling/about/crail-persons-with-limited-access-to-gambling-are-prohibited-from-receiving-credit

КРАІЛ: особам з обмеженим доступом до азартних ігор заборонено надавати кредити

КРАІЛ: особам з обмеженим доступом до азартних ігор заборонено надавати кредити

23 квітня 2024 року Комісією запроваджено зміни до порядку формування Реєстру осіб з обмеженим доступом до гральних закладів. Зміни стосуються тих, хто грав у казино, використовуючи споживчі кредити.

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей повідомляє, що 23 квітня 2024 року набрало чинності рішення КРАІЛ щодо внесення змін до порядку ведення Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

Ці зміни були розроблені для узгодження нормативних актів КРАІЛ з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг». Закон передбачає заборону видавати споживчі кредити особам, внесеним до Реєстру, якщо вони використовують кредити для ставок. Кредитори зобов'язані перевірити наявність інформації про такі випадки в Реєстрі через бюро кредитних історій перед підписанням кредитного договору.

З метою повного дотримання Закону щодо забезпечення доступу бюро кредитних історій до Реєстру, КРАІЛ закликає бюро, які ще не підписали відповідні угоди, прискорити цей процес.

Комісія надає бюро кредитних історій безплатний доступ до Реєстру з інформацією про осіб, які використовують кредити для ставок. Цей доступ надається на договірних засадах для передачі кредиторам даних, щоб виконати вимоги Закону «Про споживче кредитування».

Джерело: gc.gov.ua

Антон Шевченко
Антон Шевченко,
редактор розділу азартних ігор