Низка компаній отримали від КРАІЛ повноваження для сертифікації та інспектування грального обладнання
Нещодавно стало відомо, що Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей прийняла рішення про розширення Переліку суб’єктів сертифікації, які можуть не лише здійснювати безпосередньо сертифікацію, але й інспектувати гральне обладнання. Відповідне рішення було прийняте 30 листопада 2023 року.
Згідно з рішенням КРАІЛ, до цього Переліку увійшли наступні суб’єкти:
- ДП «Український державний орган радіочастот».
- ДП «Вінницький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».
- ТОВ «НПП міжнародні стандарти і системи».
- «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів».
- ТОВ «Всеукраїнська експертна служба “Укрекспертиза”»;
- «Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України».
Таким чином відповідні суб’єкти отримують розширені повноваження й разом з тим дещо зменшують навантаженість самої Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, яка відтепер делегує частину власних повноважень. А значить, зможе концентрувати більше зусиль на виконанні основних обов’язків — ліцензуванні грального бізнесу та регуляції його діяльності в Україні.
В контексті теми також варто нагадати, що віднедавна КРАІЛ отримала повноваження більш комплексно контролювати діяльність грального бізнесу в питаннях реклами азартних ігор. Комісія має змогу не лише фіксувати порушення закону «Про рекламу», а й самостійно накладати на порушників штрафи у розмірі до 300 мінімальних заробітних плат в Україні. Наразі сума штрафних санкцій може досягати трохи більш як два мільйони гривень.
Щодо правил інспектування грального обладнання, то в Комісії нагадують: згідно з нормами «Порядку інспектування» воно має проводитися не пізніше одного місяця з моменту підключення грального обладнання до Державної системи онлайн-моніторингу. Інспектування також повинно проводитися щонайменше один раз на два роки. При виявленні порушень на азартного оператора можуть бути накладені штрафні санкції, а в деяких випадках навіть можливе відкликання ліцензії, виданої Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей. Тому гральних операторів закликають відповідально підходити до використання грального обладнання та працювати виключно в межах чинного українського законодавства.