Виктор НЕГАНОВ
1 2 3 4 5 6 7 8 9
3 серпня 2021
3248
Для чого ЗВО МВС мають надавати правову освіту
22 січня 2020
4421
Путінська конституційна реформа проти прав і свобод людини?

У січні 2020 року неочікувано для міжнародної спільноти і своїх співвітчизників Президент Путін відправив у відставку уряд Дмитра Медведєва і оголосив про старт конституційної реформи. Проте майже всі міжнародні експерти звернули свою увагу саме на політичну складову запропонованих конституційних змін, яка пов’язана із “транзитом” і реформуванням влади. Натомість питання розширення законодавчих механізмів щодо заборони виконання рішень ЄСПЛ проти РФ поки що оминає увагу у суспільстві. Для України ця актуальність полягає у тому, що завдяки конституційній реформі і подальшим після неї змінам до федерального законодавства органи Юстиції РФ зможуть отримати можливість масово блокувати виконання рішень ЄСПЛ проти РФ у тому числі по “кримським справам”, пов’язаних з анексією Криму. Саме тому нижче спробуємо трохи розкрити цю тему.

14 лютого 2018
3377
Найвища Палата контролю Польщі: український погляд

Найвища Палата контролю Польщі (Nik), як і її український аналог Рахункова палата здійснює функції державного (парламентського) контролю за надходженням і використанням коштів державного бюджету. Крім обов’язкового бюджетного аудиту Nik кожного року провидить понад 100 планових аудитів за різними темами, за якими надається понад 2000 аудиторських звітів роботи підконтрольних юридичних осіб з державною (комунальною) формою власності, або які використовують державні (комунальні) кошти.

Але на відміну українській Конституції, в якій Рахунковій палаті уділено лише 2 строчки – Конституція Польщі має цілий підрозділ з 6 статей, які визначають основні конституційні засади функціонування Найвищої Палати контролю. Зокрема, голова Палати контролю має конституційний імунітет перед кримінальним переслідуванням і без згоди Сейму не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
8 серпня 2022
більше новин
delta = Array ( )