Леонид ЛОГВИНЕНКО
1 23 4 5 6 7 8 9 10
27 липня 2018
2709
Чи буде хліб делікатесом?

Мільйон тон ранніх зернових намолотили хлібороби Харківщини під час жнив, що цього року затяглися. Утім, це менше, ніж минулого рекордного року. Отож чи вистачить збіжжя для того, аби хліб не став делікатесом?

Пшеничне поле, на якому гарцювало десять сучасних комбайнів європейського виробництва, було останнім, де потрібно було зібрати хліб. Такою технікою пшеницю, якої посіяли тут на площах 1700 га, зібрали б днів за дванадцять, а цього року товчуться на стерні ось вже три тижні. Останні десять днів небесна канцелярія дуже заважала жнивам. Якщо весною, коли поля зеленіли й кущилися, капнуло в районі усього 8 мм дощів, то під час жнив небо ніби прорвало й за півмісяця випала двомісячна норма вологи — 86 мм. От і зараз, під час відвідання поля над ним стоїть чорна хмара й блискає блискавка. Керівник господарства Сергій Гладков переживає, аби не сипонуло градом і не обмолотило хліб замість механізаторів.

12 січня 2018
6222
Війна у будні і свята?

Позиційна війна — це не лише обстріли, вбиті, поранені, бруд... Це ще й спосіб життя. Нехай воно і в бліндажах-землянках, куди не доходять нагороди, але й туди іноді заглядають свята.

«А на нулі - як на нулі»

Уявіть собі чорне розгасле поле без снігу, яке прострілюється, сирі сутінки, що, здається, заповзають за комір, окопи, транщеї, землянки, в одній з яких, коли трішки відхилити ковдру на вході, заблимає жовте світло... Саме в цьому невеличкому бліндажі, зібралася дюжина воїнів, аби у Свят-вечір зустріти Різдво.

Щоб уявити, чим відрізняється Різдво в цьому забутому Богом куточку Всесвіту від всенічної у храмі чи розговіння всякою всячиною після служби в церкві в затишній квартирі потрібно знати, що таке «нуль». Отой «нуль», про який співає відома автор-виконавець пісень про війну Світлана Касьяненко: «А на нулі, як на нулі...». І це добре римується з словом «москалі», котрі сидять он там на висотках, коли наші хлопці причаїлися в низинці. Між ними й нами — лише кілька сот метрів поля та байраків – і більш нічого.

1 23 4 5 6 7 8 9 10
Сьогодні
більше новин
delta = Array ( )