Леонид ЛОГВИНЕНКО
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2 березня 2020
7877
Смартфон, прострелений навпроти серця

Учора, було сорок днів як немає нашого товариша, воїна з козацьким прізвищем Василь Муха. Привезли до Пісків Радьківських, що на Борівщині, його батькові речі Василя, серед яких і смартфон прострелений кулею навпроти серця.

Це була одна з двох смертельних ран воїна. Ці речі, які передали хлопці з передка, ми привезли під час минулої поїздки - саме з того місця, де загинув Василь.

Ця загибель товариша, напевне, вцілила також і серце Юрія Немикіна, який дуже переживав за загибель людини, яку рідко коли зустрінеш сьогодні.

Серце, надірване також війною, й раніше турбувало Юрка, але він усе відкладав лікування, а це була крапля, яка поклала волонтера на лікарняне ліжко. Лікарі кажуть, що потрібно робити операцію в інституті Амосова, ставити шунти, а це, звісно, не з волонтерськими статками таке лікування. Хоча думаю, якщо вісім миром допоможемо чоловікові, то вилікуємо... Правда?

12 серпня 2019
4856
Дівчата, закохані в танки

На полігоні інституту танкових військ Харківського національного технічного університету в курсантів, які не служили й не воювали в АТО-ООС заняття з первинної військової підготовки. Курс молодого бійця, як колись казали. Серед них і п’ятеро дівчат, яких уперше зарахували до військового вишу, цим самим скасувавши чоловічу монополію у сфері озброєння та військової техніки механізованих і танкових підрозділів.

У смузі психологічної підготовки першокурсників, без поправок на стать, ганяють так, що з них, здається, сходить сім потів, а, може, й десять, якщо зважити, що вчорашнім школяркам, які ще не забули смак бабусиних пиріжків, одягши протигаз, доводиться пролізти у вузькому, приземистому, довгому тунелі в непроглядному диму, пройти крізь вогонь по хисткому містку, проповзти, по-пластунськи під колючим дротом… А потім ще заплигнути у вузький окопчик, перечекати там кілька секунд поки над тобою прогуркоче п’ятдесятитонний танк і вцілити в залізного монстра ззаду важкою ручною протитанковою гранатою. І все це,- і задимлена смуга, і обкатка танками, відбувається з автоматом в руках, у касці й бронежилеті, що важить близько пуда.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
18 серпня 2022
більше новин
delta = Array ( )