В Україні діє Конституція 2004 року. Просто потрібно покласти край узурпації влади.

В Україні діє Конституція 2004 року. Просто потрібно покласти край узурпації влади. 


У четвер ввечері Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович заявив, що прийняти акт про повернення до конституції 2004 року нереально. Лавринович виступив проти термінової зміни Конституції. 
Це означає, що влада просто хоче проігнорувати вимоги Майдану.

Отже – жахлива фінансово-політична криза видається неминучою. Зупинити її може лише Віктор Янукович з почуття відповідальності перед країною та власного самозбереження. Шляхів для цього декілька, їх уже озвучували. Пропоную ще один, який не суперечить закону, якщо ті правила, за якими ми живемо, можна назвати законом. 

Отже, де-факто в Україні діє Конституція 2004 року. Адже Конституційний суд лише визнав неконституційним Закон № 2222 про внесення змін до Конституції. Рішення про відновлення Конституції 1996 року Конституційним судом не приймалося. Враховуючи те, що Конституційний суд не визнавав неконституційним окремі статті Конституції України в редакції Закону від 2004 року, всі невизнані статті Конституції залишаються чинними. Іншими словами, рішення Конституційного суду не відновлювало дію Конституції в редакції 1996 року, а лише зобов'язувало Верховну Раду внести до Конституції зміни, які б відповідали редакції 1996 року. Але Верховна Рада не виконала рішення Конституційного Суду, а отже зараз продовжує діяти Конституція 2004 року.

Яким є політичний вихід з ситуації? Президент повинен погодитися, що у Верховній Раді має бути сформована коаліція, яка запропонує йому кандидатуру Прем'єра для внесення в Парламент. Хто може сформувати цю коаліцію? Фракції та окремі депутати, адже, як ми пам'ятаємо, спеціального закону про імперативний мандат теж не було прийнято, а отже депутати можуть виходити з фракцій та приймати особисте рішення щодо голосування. 

Отже, ми на порозі рішень, які мають прийняти президент, депутати і суспільство. Шляхи два: розпуск парламенту, розстріл Майдану, встановлення бананової диктатури під протекторатом, або домовленість політичних еліт про негайне політичне переформатування , перерозподіл влад та початок європейських реформ.