статті

Депутатські династії ПР на Харківщині

7 грудня 2010
2653
Поділитися:

У Харкові та Донецьку цього року депутатами стали кілька десятків дітей відомих депутатів парламенту та керівників місцевого рівня у цих регіонах.

Випадки, коли у владу ідуть діти політиків, в Україні не поодинокі. Однак у Харкові і Донецьку їх об’єднує те, що їхні батьки – члени президентської Партії регіонів. Більшості з молодих депутатів немає і 30-ти років, а наймолодшому – 21 рік. Це Дмитро Каратуманов, його батько був депутатом у Верховній Раді попереднього скликання

"Майданчик молодняка" у міськраді

Харківські журналісти навіть охрестили "Майданчиком молодняка" ряд у міській раді, де посіли місця новообрані депутати – діти політиків місцевого та загальноукраїнського рівня. На місцях фракції Партії регіонів поряд сидять Тетяна Чечетова-Терашвілі та Микита Шенцев, діти депутатів, Марина Лобазова – донька Василя Грицака, брат і сестра Каріна та Дмитро Давтяни – діти харківського бізнесмена і теж депутата, але ради обласної.

"Я не вважаю себе мажором, - каже Олександр Кацуба, син голови одного з районів Харківської області, - працюю з дев’ятнадцяти років, живу окремо від батьків, більше того, в іншому місті. Я не під крилом батьків". Пан Кацуба розповів, що активно займатися бізнесом він почав на третьому курсі інституту, а цього року він пішов працювати у державну установу.

У свої 24 роки пан Кацуба працює заступником голови правління "Чорноморнафтогазу". У цій же сфері працює його старший брат, Сергій, який керує департаментом в НАК "Нафтогаз України". Їхній батько, Володимир Кацуба, запевняє: синами пишається, бо вони усього досягли самі.

"Це молодь, це нова генерація, вони інакше дивляться на життя. Не вистачає впевненості, але це минеться з досвідом", - каже Володимир Кацуба.

До батьків за порадами, а не грошима

Мені здається, що мажор – це визначення таке, коли молода людина живе за рахунок батьків. Але в мене на даний момент... Мені 21 рік, я сам заробляю гроші собі на все, що мені потрібно, і дуже-дуже рідко звертаюся до батька з фінансових питань.

21-річний Микита Шенцев, син депутата Верховної Ради із Партії регіонів Дмитра Шенцева, навіть трішки ображається, якщо до його віку ставляться зверхньо. Він - наймолодший у Харківській міській раді. Сам хлопець стверджує, що не залежить від батька. "Мені здається, що мажор – це визначення таке, коли молода людина живе за рахунок батьків. Але в мене на даний момент... Мені 21 рік, я сам заробляю гроші собі на все, що мені потрібно, і дуже-дуже рідко звертаюся до батька з фінансових питань", - розповів пан Шенцев.

Батько молодого депутата, член парламенту Дмитро Шенцев, каже, що допомагає синові переважно порадами.

"Дійсно, політика – річ тонка. Мудрість з’являється з досвідом. Його, звичайно, ще не вистачає", - сказав Шенцев-старший.

Свою самостійність і незалежність від батька доводить і Максим Мусєєв. Він – син нещодавно загиблого в автокатастрофі начальника Харківського метро. Ця каденція в Максима – не перша, він був депутатом міськради попереднього скликання, а до того – був активістом "Молодих регіонів". Максим Мусєєв каже, що в політику пішов попри батьківську волю.

"Коли я тільки став депутатом, мій батько тоді ще не працював в структурах міста Харкова, часи були достатньо гострі та суперечливі, він з батьківської обережності був незадоволений тим, що я проводив час нерідко на майдані і на вулиці. Із такими ж активними мешканцями міста Харкова відстоював свою позицію", - розповів Максим Мусєєв.

Нова еліта ще не на часі?

Більшість молодих політиків декларують готовність працювати на благо своїх виборців та дослухатися до порад батьків і старших товаришів.

Натомість, оглядачі звертають увагу на те, що домінування Партії регіонів у радах усіх рівнів в Харківській області лише посилилося молоддю, відданою цій політичній силі. Вони також твердять, що про формування нової політичної еліти поки що не йдеться, бо "молоді" депутати часто вважають політику різновидом бізнесу.

Раніше журнал "Кореспондент" одну із своїх публікацій присвятив аналізу родинних зв'язків в оточенні президента Януковича. І нарахував, що як мінімум 40 осіб з найближчого оточення президента – пряма рідня або ж його самого, або його соратників: брати, сестри, діти, батьки, а також куми. Вони займають різні пости в державних органах, судах і працюють депутатами Верховної Ради або місцевих рад. Видання також наголошувало, що за показником проникнення родичів у владу Віктор Янукович і його оточення виглядають рекордсменами, хоча раніше і екс-президенту Вікторові Ющенку дорікали кумівством в кадровій політиці.

bbc.co.uk
Анна СИЛАЕВА, для Би-Би-Си

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Бажаєте першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал


Бесприданница
Александр КИРШ
Завжди дивіться вгору
Виталий ПОРТНИКОВ
Пушкина убил путин
Александр КИРШ
Спонсоры алкоголизма
Евгений КОМАРОВСКИЙ
"Серый кардинал" мордора
Александр КИРШ
Агент № 347: на пенсии
Александр КИРШ
19 серпня 2022
більше новин
delta = Array ( [1] => 0.00034308433532715 [2] => 0.035248041152954 )